Pereiti prie turinio

Grundig

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Grundig AG
FormaAkcinė bendrovė
PramonėElektronika
Įkurta1930 m.
Įkūrėjas (-ai)Max Grundig
Uždaryta2003 m. balandį, nuo tada Koç Holding prekinis ženklas
Centrinė būstinėNiurnbergas, Vokietija
ProdukcijaTelevizoriai, radijo aparatūra, automagnetola, MP3 grotuvai
PajamosMažėjimas 300 mln. (2003 m.)
Darbuotojų1260 (2003 m.)
Tinklalapisgrundig.com

Grundig AG – buvęs Vokietijos plataus vartojimo elektronikos įrenginių gamintojas, kuris 20042007 m. perėjo Turkijos įmonės „Koç Holding“ valdžion. Prieš tai bendrovė priklausė Bavarijos konsorciumui, o dar anksčiau – „Philips“.

Bendrovę 1930 m. įkūrė Max Grundig. Buvo atidaryta parduotuvė pavadinimu „Fürth, Grundig & Wurzer“ (RVF), prekiavusi radijo aparatūra. Po Antrojo pasaulinio karo Vokietijoje išaugus radijo imtuvų paklausai, bendrovė atidarė šios aparatūros gamyklą, o administracinės patalpos įsikūrė Fiurte.

1951 m. naujose patalpose buvo sukurti pirmieji televizoriai. Tuo metu „Grundig“ buvo didžiausias radijo aparatūros gamintojas Europoje. Buvo atidaryti padaliniai Niurnberge, Frankfurte, Karlsrūjė. 1960 m. Belfaste, Šiaurės Airijoje, buvo atidaryta magnetofonų gamykla, pirmoji užjūryje. Vėliau, 1973 m. gruodį, gamyklos vykdantysis direktorius Thomas Niedermayer buvo pagrobtas Laikinosios Airijos respublikonų armijos (IRA) narių ir nužudytas. Dėl to gamykla buvo uždaryta, praradus 1000 darbuotojų 1980 m.[1]

1972 m. „Grundig GmbH“ tapo „Grundig AG“. Per ateinančius keletą metų „Philips“ ėmė supirkinėti bendrovės akcijas, kol 1993 m. perėmė visą kontrolę. „Philips“ pardavė „Grundig“ Bavarijos konsorciumui 1998 m. dėl nepateisintų lūkesčių.

Po keleto nepelningų metų, 2003 m., bendrovė paskelbė bankrotą, parduodama palydovinės įrangos padalinį bendrovei „Thomson“. Netruko prailgti iki kai bendrovę įsigijo verslininkai iš Turkijos.