Gintarė Jautakaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gintarė Jautakaitė
Gimė1958 m. birželio 4 d. (65 metai)
KilmėTauragė, Lietuvos TSR
Veiklavokalas

Gintarė Jautakaitė-McCurdy (g. 1958 m. birželio 4 d. Tauragėje) – Lietuvos ir JAV dainininkė gyvenanti Amerikoje Meino valstijoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1958 m. birželio 4 d. Tauragėje. Pirmąją dainą "Vieversėlis" sukūrė šešerių metų ir laimėjo radijo dainų konkursą. Trylikametės Gintarės sukurtos pirmosios reikšmingesnės dainos yra "Mediniai žirgeliai" ir „Dobilo širdy“. Baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos fortepijono ir džiazo improvizacijos studijas. Taip pat baigė Kauno Juozo Gruodžio muzikos koledžo fortepijono skyrių. 1974 m. įdainavo Monikos rolę miuzikle Ugnies medžioklė su varovais. 1980 m. dainavo filme Dičiaus karjera. 1981 m. Dniepropetrovske laimėjo jaunųjų artistų konkursą ir gavo premiją.

1982 m. emigravo į JAV ir 1983 m. tapo šios šalies piliete. 1990 m. persikėlė gyventi į Jungtinę Karalystę, kur bendradarbiavo su prodiuseriais ir muzikantais Guss Dudgeon (dirbo su Eltonu Džonu), Andrew Claxton (Dead Can Dance), James (Radiohead), Adam Wakeman (Yes - Rick Wakeman sūnumi). Žymiais didžėjais Patrick Pulsinger ir Gaeton Schurrer (Madonos „Ray of Light“), Neil MacLellan (The Prodigy). 1997 m. Anglijoje pasirašė kūrybinę sutartį su EMI šešiems autorinės muzikos albumams. Taip pat pasirašė leidybinę sutartį su SONY. 2000 m. kovo mėnesį Europos ir Amerikos rinkoje pasirodė EMI-SONY išleista plokštelė "Earthless". "Earthless" dainos pasiekė 24 ir 13 hitų vietas Anglijos topuose.[reikalingas šaltinis]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 2000: Earthless
  • 2003: Feathermark
  • 2009: Kol prašvis

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]