Ghost in the Shell

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ghost in the Shell
Žanras Kiberpankas, mokslinė fantastika, veiksmo, nuotykių, psichologinis
Manga
Autorius Masamune Shirow
Leidėjas Japonija Kodansha
Jungtinės Amerikos Valstijos Dark Horse Comics
Serializuota  Young Magazine
Leidimo metai 1989 m. gegužė –
1990 m. lapkritis
Tomų sk. 1
Manga: Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface
Autorius Masamune Shirow
Leidėjas Japonija Kodansha
Jungtinės Amerikos Valstijos Dark Horse Comics
Serializuota  Young Magazine
Leidimo metai 1991 m. rugsėjis –
1997 m. rugpjūtis
Tomų sk. 1
Manga: Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor
Autorius Masamune Shirow
Leidėjas Japonija Kodansha
Jungtinės Amerikos Valstijos Dark Horse Comics
Serializuota  Young Magazine
Leidimo metai 2003 m. liepos 23 d. –
Tomų sk. 1
Susiję

Ghost in the Shell (jap. 攻殻機動隊 = Kōkaku Kidōtai, pažodžiui Mobili šarvuotoji riaušių policija) – manga komiksai, kurių autorius Masamunė Širou. Siužetas apima antiteroristinės organizacijos Public Security Section 9 veiklą futuristinėje Japonijoje.

1995 m. „Production I.G“ manga komiksus adaptavo į to paties pavadinimo anime filmą, kuris 2004 m. susilaukė tęsinio „Innocence“. Anime televizijos serialas „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex“ buvo rodomas 20022005 m. laikotarpiu Animax kanalu. Taip pat buvo išleista keletas OVA, kompiuterinių žaidimų, garso takelių, knygų, veikėjų figūrėlių ir kitos susijusios produkcijos. 2013 m. pranešta apie naują projektą pavadinimu „Ghost in the Shell Arise“.[1] 2017 m. kino ekranuose pasirodė vaidybinis filmas tokiu pat pavadinimu.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Ghost in the Shell“ frančizę sudaro keletas alternatyvių pasaulių ir nevienodas požiūris į reliatyvius dalykus dėl to, kad ją kūrė keletas skirtingų režisierių ir rašytojų. „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex“ veiksmas vyksta paraleliame pasaulyje lyginant su originaliąja manga komiksų istorija todėl, kad remiamasi prielaida, jog Motoko Kusanagi nesusitiko su Lėlininku (Puppet Master) 2029 m.[2]

„Ghost in the Shell: Stand Alone Complex“ vyksmas plėtojasi 2030–2035 m., po Trečiojo pasaulinio karo, branduolinio karo tarp išsivysčiusių valstybių, pakeitusio globalinę valdžios pusiausvirą, bei po nebranduolinio Ketvirtojo pasaulinio karo, sukėlusio trečiojo pasaulio šalių žlugimą. Pilietiniai karai ir revoliuciniai judėjimai kelia nuolatinę grėsmę saugumui visame pasaulyje, milijonai išsibarsčiusių pabėgėlių taip pat yra opi problema. Technologijų pažanga, ypač kibernizacija ir internetas, taip pat drastiškai padidino kiberteroristinių išpuolių dažnumą. Galimybė įsibrauti į dvasią (ghost hack), t. y. į asmens smegenis, yra vienas iš baisiausių kibernetinių nusikaltimų ir naudojamas tokių nusikaltėlių kaip Laughing Man (pažodž. žmogus, kuris juokiasi). Regimi skirtumai tarp žmonių ir kiborgų nebėra tokie aiškūs kaip kad lyginant žmones su robotais.[3]

Siužetas daugiausia plėtojasi Japonijos New Port mieste aplink anti-teroristinės organizacijos Public Security Section 9, sudarytos iš buvusių karininkų ir policijos detektyvų, narius. Politinės intrigos ir anti-teroristinės operacijos yra standartinė Section 9 veikla. Kiekviena įvykių seka yra unikali ir reikalauja įvairiapusių organizacijos narių įgūdžių. Korupcija, terorizmas ir pan. veiklos iškelia filosofinius pamąstymus moralės, tautiškumo ir humaniškumo temomis.

Knygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Masamunė Širou iliustruoti manga komiksai 19891990 m. laikotarpiu buvo leidžiami leidyklos „Kodansha“ žurnale „Young Magazine“. Tęsinys „Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface“ buvo leidžiamas 19911997 m., nuo pat išleidimo Japonijoje parduota per 100 000 kopijų vnt.[4] Likę keturi skyriai buvo surinkti į rinkinį ir 2003 m. išleisti pavadinimu „Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor“.

Keturių manga komiksų serija, paremta „Stand Alone Complex“ pasaulio motyvais, buvo parašyta Yu Kinutani ir išleista leidyklos „Random House Inc.[5]

Romanai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš TV anime serialo scenaristų Junichi Fujisaku parašė ir iliustravo tris romanus. Juos išleido „Dark Horse Comics“.

  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Graphic Novel 1: The Lost Memory (2006 m.)
  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Graphic Novel 2: Revenge of the Cold Machines (2006 m.)
  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Graphic Novel 3: White Maze (2006 m.)

Masaki Yamada romanas „Innocence: After the Long Goodbye“ (2004 m.) atstoja filmo „Innocence“ priešistorę.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Ghost in the Shell Arise in 2013, Anime News Network
  2. „Into the Network: The Ghost in the Shell Universe“. Production I.G. Nuoroda tikrinta 2013-01-22.
  3. „4.Megatech Machine 2 – The Making of a Cyborg“. Ghost in the Shell.
  4. http://www.icv2.com/articles/news/1764.html
  5. http://www.randomhouse.com/author/144588/yu-kinutani?sort=best_13wk_3month