Ghost in the Shell 2: Innocence

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ghost in the Shell 2: Innocence

Pavadinimasイノセンス (Inosensu)
Kilmės šalisJaponija
RežisieriusMamoru Oshii
Prodiuseris (-iai)Mitsuhisa Ishikawa
Toshio Suzuki
Scenaristas (-ai)Mamoru Oshii
Masamune Shirow (manga)
KompozitoriusKenji Kawai
VaidinaAkio Ōtsuka
Atsuko Tanaka
Metai2004
ŽanrasMokslinė fantastika
kiberpankas
Trukmė100 min.
Kalbajaponų
Biudžetas20 mln. JAV dol.[1]
Pajamos9,8 mln. JAV dol.[2]
IMDb įrašas

Ghost in the Shell 2: Innocence (jap. イノセンス = Inosensu, liet. Dvasia šarvuose 2: nekaltybė) – 2004 m. japonų anime filmas; „Ghost in the Shell“ tęsinys. Filmo biudžetas sudarė apie 20 mln. JAV dolerių. Kad surinktų tiek lėšų, „Production I.G“ vadovas Micuhisa Išikava (Mitsuhisa Ishikawa) paprašė „Studio Ghibli“ vadovo Tošio Suzuki prisidėti prie projekto kaip ko-prodiuseriui. Scenarijų filmui pagal Masamunės Širo mangą parašė ir režisavo Mamoru Ošis.

Kad filmas įgautų populiarumą užsienio rinkose, prie pavadinimo Innocence buvo pridėtas prierašas Ghost in the Shell 2, dėl to pasipiktino filmo fanai. Jie teigė, jog tai nėra eilinis Holivudiškas tęsinys, filmo istorija nėra tiesiogiai susieta su pirmąją dalimi.

2004 m. Kanų kino festivalyje „Innocence“ varžėsi tarp 6 animacinių filmų dėl Auksinės palmės šakelės. Filmas uždirbo beveik 10 mln. JAV dol.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Istorija sukurta pagal „Ghost in the Shell“ mangos skyrių, Robot Rondo, nors ir gan stipriai pakeista. Veiksmas vyksta 2032 metais.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Batou partneriu paskiriamas Togusa, kadangi Majorė Kusanagi, kuri anksčiau buvo Batou partnerė, dingo.

Public Security Section 9 tiria kiborgų korporaciją „Locus Solus“ ir jos sukurtus moteriškosios lyties androidus, kurie buvo panaudoti kaip sekso lėlės nužudyti aštuoniems žmonėms. Lėlėse būta „dvasios“, kuri buvo įsprausta naudojant nelegalų metodą su „dvasios-dubliavimo“ mašina, kuri sukuria daugybę kopijų su „praplautomis“ smegenimis, bet nužudo originalą. Jaunos merginos buvo grobiamos Jakudzos ir parduodamos „Locus Solus“ šiam procesui įgyvendinti. Dvi merginos susimoko su „Locus Solus“ krovinių inspektoriumi Volkersonu, kad sutrikdytų veiklą ir atkreiptų oficialių asmenų dėmesį.

Majorė Motoko Kusanagi įtraukta į dingusiųjų sąrašą, nors vyriausybės agentai tebeieško jos, kadangi ji turi konfidencialios informacijos apie Projektą 2501. Batou paaiškina Togusai, kad jis padėjo jai pasprukti, nes vyriausybei rūpėjo tik tai, ką ji žinojo, o ne ji pati.

Filmo kulminacijoje, kai Batou yra apsuptas „Locus Solus“ sargybinių ir moteriškosios lyties androidų, kurie žudo vienas kitą, Kusanagi ir Batou vėl susivienija susišaudymo metu, kai ji nusiunčia dalį savo sąmonės į tuščius androidus. Atlikus savo užduotį, ji užtikrina Batou, kad visada bus šalia prieš pat androidui išsijungiant.

Garso takelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ghost in the Shell 2: Innocence“ originalus garso takelis
Nr. Pavadinimas Trukmė
1. „Dungeon“   1:22
2. „The Ballade of Puppets: Flowers Grieve and Fall“   3:38
3. „Type 2052 "Hadaly"“   4:05
4. „River of Crystals“   5:47
5. „Attack of the Wakabayashi“   3:29
6. „Etorofu“   3:53
7. „The Ballade of Puppets: In a New World Gods Will Descend“   5:09
8. „The Doll House I“   1:31
9. „The Doll House II“   2:54
10. „The Ballade of Puppets: The Ghost Awaits in the World Beyond“   9:44
11. „Toh Kami Emi Tame“   0:31
12. „Follow Me“   5:01

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Amith, Dennis (2009-02-23). „GHOST IN THE SHELL 2: INNOCENCE (a J!-ENT Anime Blu-ray Disc Review)“. j-entonline.com. Nuoroda tikrinta 2012-05-28.
  2. „Ghost in the Shell 2:Innocence“. Box Office Mojo. 2009-02-23. Nuoroda tikrinta 2012-12-02.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]