Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG
Žanras Mokslinė fantastika, kiberpankas, postkiberpankas, veiksmo, mecha, karinis
TV anime
Režisierius Kenji Kamiyama
Studija Production I.G
Kanalas Japonija Perfect Choice (PPV)
NTV
Animax
Rodymo laikotarpis 2004 m. sausio 1 d. –
2005 m. sausio 8 d.
Serijų sk. 26
OVA: Individual Eleven
Režisierius Kenji Kamiyama
Studija Bandai
Serijų sk. 1
Išleidimo data 2006 m. sausio 27 d.
Trukmė 160 min.

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG (jap. 攻殻機動隊 = Kōkaku Kidōtai Sutando Arōn Konpurekkusu Sekando Gigu) – antras anime televizijos serialo „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex“ sezonas, sukurtas Masamunės Širou manga motyvais. Scenarijų parašė ir režisavo Kendžis Kamijama (Kenji Kamiyama), veikėjų dizainą sukūrė Hadžimė Šimomura (Hajime Shimomura), garso takelį parašė Joko Kanno. „2nd GIG“ premjera Japonijoje įvyko 2004 m. sausio 1 d. televizijos „SKY PerfecTV!“ kanalu Perfect Choice.

Taip pat tęsinys buvo sukurtas ir trumpam komiškam serialui „Tachikomatic Days“ (タチコマな日々 Tachikoma na Hibi) apie mastančias ratuotas šarvuotąsias transporto priemones kaip ir pirmajame sezone.

Sezonas vėliau buvo adaptuotas į pilnametražį OVA, pavadinimu „Individual Eleven“, kuris pasirodė 2006 m.[1] TV filmas „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Solid State Society“ buvo išleistas taip pat tais pačiais metais.[2]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trečiojo ir Ketvirtojo pasaulinių karų metu apie trys milijonai azijiečių tapo pabėgėliais. Kaip pigi darbo jėga jie buvo priimti į Japoniją. Todėl jie buvo vadinami „pakviestais pabėgėliais“. Kai pokarinė Japonija ėmė atsigauti, „pakviestų pabėgėlių“ nedarbo lygis išaugo. Taip susiklostė aplinkybės, galinčios potencialiai sukelti konfliktą.[3]

„S.A.C. 2nd GIG“ veiksmas vyksta praėjus dvejiems metams po įvykių pirmajame sezone. Seriale gana nuodugniai nagrinėjami politiniai ir socialiniai dviejų pasaulinių karų, kurie įvyko dar prieš seriale pasakojamus įvykius, padariniai.[4] Taip pat pasakojama pagrindinė 9 skyriaus tiriamoji veikla, susijusi su teroristų grupuote, žinoma kaip Individual Eleven (Individualusis vienuoliktukas), kiti įvykiai, susiję su Vyriausybės žvalgybos agentūros Manipuliacijų padalinio viršininku Goda, ir kitos su pagrindine istorija mažai ar visai nesusijusios 9 skyriaus bylos.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Into the Network: The Ghost in the Shell Universe“. Production I.G. Suarchyvuota iš originalo 2011-01-30. Nuoroda tikrinta 2011-01-29. 
  2. „Production I.G. - Ghost in the Shell Solid State Society“. Production I.G. Suarchyvuota iš originalo 2011-01-30. Nuoroda tikrinta 2011-01-29. 
  3. „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Individual Eleven“. Production I.G. Nuoroda tikrinta 2011-11-16. 
  4. „Interview: Kenji Kamiyama“. Production I.G. Nuoroda tikrinta 2011-11-16.