Pereiti prie turinio

Dragon Ball Z: Battle of Gods

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dragon Ball Z: Battle of Gods

PavadinimasドラゴンボールZ 神と神
(Doragon Bōru Zetto:
Kami to Kami
)
Kilmės šalisJaponija Japonija
RežisieriusMasahiro Hosoda
Prodiuseris (-iai)Rioko Tominaga
Gyarmath Bogdan
Scenaristas (-ai)Yūsuke Watanabe
Akira Toriyama
KompozitoriusNorihito Sumitomo
Metai2013
Žanrasveiksmo, nuotykių
Trukmė85 min. (teatrinė v.)
105 min. (Fuji TV)[1]
Kalbajaponų
PlatintojasToei Company
20th Century Fox
Pajamos50,5 mln. JAV dol.[2]
IMDb įrašas

Dragon Ball Z: Battle of Gods (jap. ドラゴンボールZ 神と神 = Doragon Bōru Zetto: Kami to Kami liet. Drakonų kova Z: Dievų mūšis) – aštuonioliktas japonų animacinis pilnametražis filmas iš „Dragon Ball“ franšizės ir 14-as iš priskiriamų „Dragon Ball Z“ daliai. Filmo premjera Japonijoje įvyko 2013 m. kovo 30 d. Tai pirmasis „Dragon Ball“ filmas, išleistas teatrine versija po 17 metų nuo paskutinio filmo, 1996 m. sukurto studijos metinių proga.

Tai apskritai pirmasis japonų filmas, rodytas IMAX skaitmeniniuose teatruose. Filmas taip pat išleistas Blu-ray ir DVD pakuotėse 2013 m. rugsėjo 13 d.

„Battle of Gods“ laikomas oficialia „Dragon Ball“ siužeto linijos tąsa, kurios veiksmas vyksta laiko tarpe tarp 517 ir ankstesnių mangos skyrių, kadangi prie projekto dirbo ir pats mangos autorius Akira Torijama.[3] Siužetas sukasi aplink Bilsą, naikinimo Dievą, kurį pasiekia žinia, jog galaktikos tironas Fryzas buvo nukautas Son Goko. Trokšdamas savęs verto priešininko, Bilsas, kartu su savo kompanionu, nukanka iki Šiaurės Galaktikos mesti iššūkį Gokui.[4]

Filmo veiksmas vyksta praėjus keleriems metams po kovos su .

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Bilsas – sunaikinimo Dievas, kuriam buvo pavesta išlaikyti tvarką visatoje, pabunda iš ilgo miego. Išgirdęs gandus, kad kažkoks sajanas įveikė Fryzą, nukeliauja pas tą sajaną (Son Goką) ir meta jam iššūkį kautis. Gokas visiškai neišsigandęs puola Bilsą, tačiau skaudžiai pralaimi ir krenta be sąmonės.

Tuo metu žemėje vyksta Bulmos gimtadienio vakarėlis. Bilsas įveikęs Goką ieško stipresnių priešininkų, todėl nuvyksta ten. Vedžitas pamatęs Bilsą ir supratęs, kad jis piktadarys ir lengvai susitvarkė su Goku, stoja į kovą su naujuoju priešininku. Deja, Vedžitas taip pat skaudžiai pralaimi. Tai pamatę Krilinas, Pikolas, Kiborgė-18 ir Tenšinhanas taip pat pabando pasipriešinti Bilsui, tačiau nesėkmingai. Galiausiai Gokas, sužinojęs, kad yra dieviškojo sajano forma, surenka Drakono rutulius ir paklausia Šenlongo, kaip įgauti tokią formą. Šenlongas atsako, kad pirmiausia jam reikėtų surasti šešis sajanus. Gokas, pamatęs, jog visų pažįstamų sajanų yra tik penki, pasikviečia Vedžito brolį Tarblą.

Vėliau Gokas finalinėje kovoje virš Žemės dar kartą susigrumia su Bilsu. Kovos įkarštyje Gokas virsta dieviškuoju sajanu, tačiau vis dėlto Bilsas laimi. Po kovos Bilsas pasikėsina sunaikinti Žemę, nes buvo pažadėjęs, kad jei niekas jo neįveiks, jis sunaikins ją. Tačiau išsekus jėgoms po alinančios kovos su Goku, jam tepavyksta sunaikinti vos kelias uolas. Viskas baigiasi tuo, kad Bilsas iškeliauja į savo namus ir ten užmiega trejiems metams.

  1. „FUNimation To Release Dragon Ball Z: Battle of Gods Uncut Version for Home Video“. Anime News Network. 2014-08-21. Nuoroda tikrinta 2015-03-05.
  2. „Dragon Ball Z: Battle of Gods“. Box Office Mojo. Nuoroda tikrinta 2015-06-19.
  3. „New Dragon Ball Film Set Between 517th & 518th Manga Chapters“. Anime News Network. 2012-07-14. Nuoroda tikrinta 2012-11-13.
  4. „2013's Dragon Ball Z: Battle of Gods Film Story Outlined“. Anime News Network. 2012-12-03. Nuoroda tikrinta 2012-12-09.