Diana Krall

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Diana Krall

Diana Krall, 2007 m. rugsėjis
Biografija
Pilnas vardasDiana Jean Krall
Gimė1964 m. lapkričio 16 d. (59 metai)
Nanaimo, Britų Kolumbija,
Kanada
Žanraidžiazas, pop, bossa nova
Veiklapianistė, vokalistė
Instrumentaifortepijonas, pianinas
Aktyvumo metai1993–dabar
Įrašų kompanijaJustin Time (1993)
GRP (1995)
Impulse (1995–2001)
Verve (2002–dabar)
Svetainėdianakrall.com

Diana Jean Krall (g. 1964 m. lapkričio 16 d.) – Kanados džiazo pianistė ir vokalistė, Grammy apdovanojimų laimėtoja.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diana Krall pradėjo mokytis skambinti fortepijonu būdama ketverių metų amžiaus, bet didžiausią įtaką jai padarė pianistas tėvas. „Tėtis turėjo visus Fats Waller įrašus ir aš stengdavausi, jų besiklausydama, išmokti kiekvieną kūrinį“, – sako džiazo atlikėja.

1980 m. D. Krall, gavusi specialią stipendiją, įstojo į Berklio muzikos koledžą. 1990 m. ji grojo ir dainavo viename džiazo trio Niujorke.

Jos pirmasis albumas „Stepping out“ („Išeinant“) neliko nepastebėtas ir D. Krall pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „Impulse“. Ten ji išleido keletą albumų: „Only trust your heart“ („Tik pasitikėk savo širdimi“), „All for You“ („Viskas tau“), skirtą legendiniam JAV džiazo atlikėjui Nat King Cole. Tačiau didžiausia sėkmė laukė 1999 m., kai buvo išleistas albumas „When I Look in Your Eyes“ („Kai žiūriu tau į akis“). Jis susilaukė tarptautinės sėkmės ir pelnė prestižinį Grammy apdovanojimą už geriausią džiazo vokalą. Taip pat šis albumas tapo pirmuoju džiazo įrašu nominuotu geriausio metų albumo kategorijoje per 25 metus.

2001 m. D. Krall pradėjo dirbti su žymiu dainų aranžuotoju Clausu Germanu, kuris 1960 m. dirbo su bosanovos žanro pradininku Antonio Carlos Jobim. D. Krall kartu su juo išleido albumą „The Look of Love“ („Meilės veidas“). Albumas užėmė pirmąją vietą Billboard reitinguose, tapo keliskart platininiu Kanadoje. Su šiuo albumu D. Krall laimėjo net tris prestižinius Kanados „Junos“ muzikinius apdovanojimus (geriausia atlikėja, geriausias metų albumas ir geriausias vokalinio džiazo albumas). 2004 m. D. Krall išleido albumą „The Girl in the Other Room“ („Mergina kitame kambaryje‘), kurioje, debiutavo kaip kompozitorė. Ji sukūrė kelias originalias kompozijas, anksčiau ji atlikdavo tik džiazo standartais tapusius kūrinius. Tačiau 2006 m. ji vėl grįžo su džiazo standartų albumu „From This Moment On“ („Nuo šios akimirkos“). 2009 m. D. Krall dar kartą bendradarbiavo su Clausu Germanu, įrašydama tradicinių bosanovų albumą „Quiet Nights“ („Tylios naktys“).

2009: „Quiet Nights“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie 2009 m. išleistą albumą „Quiet nights“ D. Krall sako: „Šis albumas nėra bandymas eiti kita muzikine kryptimi, tai nėra vaikiškas eksperimentavimas. Visose jo dainose jaučiuosi labai moteriška – taip lyg būčiau šalia mylimo žmogaus ir šnabždėčiau pačius intymiausius dalykus jam“[1].

Muzikos kritikai pripažįsta, jog dauguma albumo kūrinių pasižymi ypatingu jaukumu ir intymumu išsiskiria iš šiuolaikinės muzikos bei sukuria šiltą muzikinę atmosferą. Beveik visi albumo kūriniai buvo įrašyti iš pirmo ar antro bandymo.

Vienas albumo prodiuserių Tommy LiPuma sako, jog D. Krall šiame albume yra labai brandi. Jis pastebi skirtumų netgi jos vokalo technikoje: balsas tapo paslaptingas, subrendęs, panašus kaip garsiosios Peggy Lee. Braziliška muzika visada buvo artima D. Krall. Jau įrašinėdama albumą „The look of love“ jos muzikinis stilius vis labiau krypo link bosanovos. Pasak D. Krall, „Quiet nights“ yra tikra bosanovos šventė. Ji atlieka tris klasikines Brazilijos bosanovas, septynis džiazo standarto kūrinius, kuriuos aranžavo kaip bosanovas.

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diana Krall koncertuoja Kelne, Vokietija 2009 m. spalis.

D. Krall labiausiai yra kritikuojama dėl savo įvaizdžio. Neigiamos reakcijos buvo sulaukta, kai ji nusifilmavo vieno JAV prekybos centro reklamoje, kurią buvo užsakęs kulinaras Jamie Oliver. Taip pat D. Krall albumų viršeliai sulaukia nemažai kontroversiškų nuomonių. Viršeliai deklaruoja jos seksualų įvaizdį, tarsi neigdami jos, kaip puikios džiazo muzikantės, talentą.

Pati D. Krall save vadina džiazo pasaulio publikos linksmintoja, tokia kokie buvo jos muzikiniai idealai Frankas Sinatra, Nat King Cole, ilgai kaltintas dėl to, jog džiazą iškeitė į populiariąją muziką. „Nat King Cole buvo vienas įtakingiausių XX a. džiazo muzikantų, tačiau jis taip pat buvo vadinamas publikos linksmintoju ir tai yra mano siekiamybė. Dabar aš jaučiuosi geriau negu bet kada, nes nebebandau savęs įsprausti į rėmus, nebesistengiu nieko įrodyti. Aš esu tik menininkė, kurios pagrindinis tikslas yra nuoširdumas kūryboje“,[2] – sako D. Krall.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 m. D. Krall neteko trijų artimų žmonių: motinos bei savo muzikos mokytojų: Ray Brown ir Roosemary Clooney. D. Krall vienintelė sesuo Michelle aktyviai remia jos karjerą.

2003 m. D. Krall ištekėjo už britų roko muzikanto Elvis Costello, kuris nemažai prisidėjo ir prie jos muzikinės veiklos. 2006 m. pora susilaukė dvynių.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Stepping Out (1993)
 • Only Trust Your Heart (1995)
 • All for You: A Dedication to the Nat King Cole Trio (1996)
 • Love Scenes (1997)
 • When I Look in Your Eyes (1999)
 • The Look of Love (2001)
 • Live in Paris (2002)
 • The Girl in the Other Room (2004)
 • Christmas Songs (2005)
 • From This Moment On (2006)
 • Quiet Nights (2009)
 • Glad Rag Doll (2012)
 • Wallflower (2015)
 • Turn Up the Quiet (2017)
 • Love Is Here to Stay (2018)
 • This Dream of You (2020)

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Diana Krall pasakoja apie save starpulse puslapyje
 2. Diana Krall pasakoja dienraščiui „The Guardian“