Pereiti prie turinio

Diablo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Diablo
Kūrėjas Blizzard North
Leidėjas Blizzard Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 1996 m. lapkričio 30 d.
Žanras (-ai) Veiksmo vaidmenų žaidimas, hack and slash
Režimas Vieno ar daugelio žaidėjų
Reitingai USK: 16
PEGI: 16
Platforma Microsoft Windows, Mac OS, Mac OS X ir PlayStation
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai Windows 95 ar naujesnė, 60 MHz Pentium are geresnis, 8 MB RAM (16 MB keliems žaidėjams), SVGA vaizdo plokštė, 2X CD-ROM
Platinimas CD
Licencija komercinė
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Diablo II, Diablo III
www.blizzard.com/diablo

Diablo – JAV kompanijos „Blizzard Entertainment“ sukurtas kompiuterinis žaidimas. „Diablo“ yra vienas pirmųjų grafinių daugelio žaidėjų vaidmenų žaidimų (RPG), kuriame žaidėjai susijungia internetu. Šio žaidimo tikslas – nugalėti pragaro pabaisas, o galiausiai – demoną Diablo. Žaidimo metu vystomas žaidimo pagrindinis veikėjas, atsižvelgiant į tai, kokia buvo pasirinkta pagrindinio veikėjo klasė.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klasės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjas gali pasirinkti vieną iš trijų klasių: karį, lankininkę arba magą. Nuo pasirinktos klasės priklauso galimos veikėjo tobulėjimo sritys. Karys vystomas artimo kontakto kovoms, lankininkė – tobulesniam šaudymui iš lanko, magas – geresniam magijos įvaldymui ir burtų galios stiprinimui. Kovose gaunami patirties taškai, o surinkus jų tam tikrą kiekį veikėjas pasiekia naują lygį. Su kiekvieno nauju lygiu herojus gauna 5 taškus, kuriuos gali panaudoti vienos iš savo savybių kėlimui. Šios savybės yra keturios: jėga, magija, gyvybingumas ir vikrumas. Jėga labiausiai naudinga kariui, ją keldamas jis gali naudoti vis galingesnius ginklus ir nešioti stipresnius šarvus. Magija naudoja burtininkas. Burtininkas stiprėja turėdamas daugiau magijos, manos. Nuo manos priklauso kiek ir kokius burtus magas galės iššaukti. Ji taip pat reikalinga magui norint tobulėti, nes naujų burtų galima išmokti skaitant knygas, o jos reikalauja kuo daugiau magijos. Vikrumas labiausiai reikalingas lankininkei, su šios savybės pagalba ji šaudo iš lanko taikliau ir greičiau. Šios savybės taškų taip pat reikia daugiau norint naudoti geresnius lankus.

Gyvybingumas reikalingas visoms herojų klasėms, jis didina gyvybės taškus. Visame „Diablo“ pasaulyje yra daugybė daiktų, kurie prideda papildomų savybių taškų. Paprastų daiktų užrašai dega baltai, jie nieko papildomo neduoda. Mėlynu šriftu pavadinti ginklai turi papildomų galių, jie prideda papildomus taškus prie daugelio savybių, ginklų galios, smūgio greičio ir t. t. Labiausiai vertinami ypatingi (angl. unique) daiktai, jų šriftas yra geltonas. Jie yra reti ir labai naudingi, nes prideda daugiausiai papildomų taškų.

Kova[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo pagrindinis veiksmas vyksta bažnyčioje, kurią apsėdo blogis. Žaidėjui tenka leistis vis gilyn į bažnyčios gelmes, kur tūno stipresnis blogis. Žaidimo metu tenka kovoti su įvairiausiais padarais (pvz., skeletai, zombiai ir kiti). Taip pat tenka įveikti „bosus“, kurių paskutinis yra Diablo. Įveikti jį yra pagrindinis žaidimo tikslas.