Demetrius Vikelas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Demetrius Vikelas
Gimė 1835 m. vasario 15 d.
Ermupolis Graikija
Mirė 1908 m. liepos 20 d. (73 metai)
Atėnai Graikija
Tautybė graikas
Veikla rašytojas, verslininkas, tarptautinio sporto judėjimo veikėjas
Pareigos buvęs Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas
Vikiteka Demetrius Vikelas
Parašas

Demetrius Vikelas (gr. Δημήτριος Βικέλας; 1835 m. vasario 15 d. Ermupolyje, Graikijoje – 1908 m. liepos 20 d. Atėnuose, Graikijoje) – graikų verslininkas, rašytojas, pagarsėjęs kaip pirmasis Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas (18941896 m.).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaikystę praleido Graikijoje ir Konstantinopolyje, vėliau išvyko į Londoną, kur sėkmingai vertėsi, ten vedė. Žmonos dėka persikėlė į Paryžių. Palikęs verslą, atsidavė literatūrai ir istorijai, parašė daug novelių, apsakymų, esė, pelniusių jam pripažinimą.

Kaip geros reputacijos kūrėjas, be to, gyvenęs Paryžiuje, jis buvo pakviestas atstovauti Graikiją olimpiniame kongrese, kurį 1894 m. birželį Paryžiuje sušaukė Pjeras de Kubertenas, siekęs surengti šiuolaikines olimpines žaidynes. Šiame kongrese buvo įkurtas tarptautinis olimpinis komitetas, nutarta 1896 m. surengti Atėnuose olimpines žaidynes, paskiriant Vikelas organizacinio komiteto pirmininku. Pasibaigus žaidynėms, Vikelas atsistatydino iš užimto posto. Jis buvo įkvėptas pasisekusio sporto renginio, todėl pasiūlė ir vėliau olimpines žaidynes rengti Atėnuose, tačiau nesulaukė pritarimo savo idėjai. Vėliau atsidavė kūrybai, toliau iki mirties gyveno Atėnuose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Politinis postas
Prieš tai:
Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas

18941896 m.
Po to:
Pjeras de Kubertenas