David Chipperfield

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Deividas Čiperfildas
angl. David Chipperfield
Gimė 1953 m. gruodžio 18 d. (69 metai)
Londonas, Anglija
Veikla architektas
Žymūs apdovanojimai
Vikiteka David Chipperfield

Seras Deividas Alanas Čiperfildas (angl. David Alan Chipperfield; g. 1953 m. gruodžio 18 d. Londone) – britų architektas. Gausiai apdovanotas Europoje. Turi biurus Londone, Berlyne ir Šanchajuje.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

D. Čiperfildas baigė Kingstono universitetą 1976 m. ir dirbo įvairių architektų studijose, pavyzdžiui pas Douglas Stephen, Richard Rodgers ir Norman Foster. 1984 m. jis atidarė savo studiją „David Chipperfield Architects“. Joje įdarbinta daugiau kaip 250 darbuotojų iš 15 šalių, dirbančių su įvairiais projektais Europoje, JAV ir Kinijoje.

Darbai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

D. Čiperfildas savo reputaciją išgarsino Japonijoje 1980 m. Tarp ankstesnių jo projektų Anglijoje, atskleidžiančių jo griežtą ir elementarų požiūrį į dizainą, yra 1983 m. japonų mados dizaineriui Isėjui Mijakei suprojektuota drabužių parduotuvė Londono Sloane gatvėje ir mados fotografo Nick Knight asmeniniai namai Ričmonde, Surėjuje.[1] Vėliau D. Čiperfyldas suprojektavo pripažinimo sulaukusį muziejaus „River and Rowing“ Henlyje prie Temzės dizainą, už kurį laimėjo apdovanojimą. Siekiant įkomponuoti pastatą į natūralią aplinką, jo dizaine buvo panaudota apdaila iš žaliojo ąžuolo, taip pat betonas ir stiklas.[2] D. Čiperfildas yra vienintelis britų architektas, įtrauktas į komisiją, kuriai buvo pateikta suprojektuoti „Tate“ muziejaus grupei priklausantį „Tate Modern“ pastatą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Jonathan Glancey (7 October 2010), David Chipperfield wins Royal Gold Medal for architecture The Guardian.
  2. Ivor Richards, '1997 January: River and Rowing Musem by David Chipperfield (Henley, UK)' in 'The Architectural Review', 2011-02-23.