Dapšionių ąžuolas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°44′58″ š. pl. 23°58′48″ r. ilg. / 55.74944°š. pl. 23.98000°r. ilg. / 55.74944; 23.98000

Dapšionių ąžuolas

Dapšionių ąžuolasRadviliškio rajono savivaldybėje valstybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas, turintis išskirtinę dendrologinę ir estetinę vertę. Medis paskelbtas saugomu Gamtos apsaugos komiteto prie Lietuvos TSR Ministrų Tarybos 1960 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 165. Jis yra vienas iš lankytinų objektų Sidabravo seniūnijoje. Ąžuolas stūkso Dapšioniuose, prie kelio  3414  Baisogalos glž. st.SidabravasMandeikiai . Pažymėtas informacine lenta, aptvertas, su didele, tačiau tvarkinga dreve, be viršūnės.

Dapšionių ąžuolas storiausias rajone. Jo amžius gali siekti apie 400 metų. Ilgainiui, nesulaukdamas žmonių pagalbos, pradėjo džiūti ir nykti. Lėšų jam surasta Gamtos fonde. Gamtos paminklu laikomas ąžuolas sulaukė rimtesnės pagalbos 2004 m. Tuomet darbininkai išpjovė sausas jo šakas, buvo tvarkoma ir ąžuolo aplinka, padaryta tvorelė, lentelė su šio išskirtinio ąžuolo užrašu. Ateityje planuojama aplink medį atlikti archeologinių tyrinėjimų. Prie pagrindinio Dapšionių kaimo kelio augantis ąžuolas išsiskiria savo dydžiu, šakotumu, kamienu. Aplinkiniai gyventojai didžiuodamiesi jį vadina savo krašto simboliu ir lygina su garsiuoju Stelmužės ąžuolu (pastarojo storis - per 10 metrų).[1]

Duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kamieno pagrindas

Medžio rūšis – paprastasis ąžuolas (Quercus robur L.), jo aukštis 23 m. Žmogaus krūtinės aukštyje kamieno apimtis - 6,35 metro.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]