Džeimso Vebo kosminis teleskopas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Dailininko pavaizduotas NGST teleskopas

Džeimso Vebo kosminis teleskopas (NGST teleskopas) yra didelis infraraudonųjų spindulių kosminis teleskopas, NASA buvo planuojamas paleisti 2019 m., tačiau dėl techninių trukdžių startas buvo atidėtas. Kosminio teleskopo paleidimo data numatyta 2021 m. kovo mėnesį.

Džeimso Vebo kosminis teleskopas taip buvo pavadintas buvusio NASA administratoriaus garbei. NGST turės didelį 6,5 metrų skersmens veidrodį ir skydą nuo Saulės, kurio dydis prilygsta teniso aikštelės dydžiui. NGST bus iškeltas į orbitą, kuri yra maždaug 1,5 mln. km nuo Žemės.

Šiuo teleskopu planuojama tirti ankstyvojoje Visatoje susiformavusias pirmąsias žvaigždes ir galaktikas. Teleskopo galimybės 3 kartus viršys dabartinio Hablo kosminio teleskopo galimybes. NGST galės matyti kiaurai dulkių debesis. Tokiu būdu bus įmanoma stebėti žvaigždes su besiformuojančiomis planetų sistemomis, panašiomis į mūsų Saulės sistemą. NGST sudedamosios dalys kuriamos taip, kad galėtų dirbti pirmiausia infraraudonųjų spindulių srityje, taip pat kai kuriomis sąlygomis − regimojoje srityje.