Company of Heroes

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Company of Heroes
Kūrėjas Relic Entertainment
Leidėjas THQ
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2006 m. rugpjūčio 12 d.
Žanras (-ai) Strategija
Režimas Vieno arba daugelio žaidėjų
Reitingai E (visiems)
OFLC: G8+
Platforma Windows
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai 512 MB RAM; 2,0 GHz proc.; vaizdo plokštė 64 MB; DirectX 9.0c

6.5 GB laisvos atminties kietajame diske

Platinimas {{{media}}}
Licencija Komercinė
Pirmtakas
Kitos dalys

Company of Heroes – realaus laiko strateginis kompiuterinis žaidimas, sukurtas kompanijos „Relic Entertainment“. Žaidimas asmeniniams kompiuteriams išleistas 2006 metų rugpjūtį. 2007 metų rugsėjį išėjo žaidimo papildymas „Opposing Fronts“. 2009 metų balandį išėjo žaidimo papildymas „Tales of Valor“.

Žaidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas siūlo valdyti vieną iš dviejų Antrojo pasaulinio karo armijų (JAV arba Vermachto) Normandijos išsilaipinimo kampanijos metu, kai vykdant misijas ir triuškinant nacių pajėgas, bandoma laimėti mūšius dėl Prancūzijos. Kiekviena iš kovojančių pusių turi savo unikalių karinių vienetų, tarp kurių yra amerikiečių „M4 Sherman“ tankas ar vokiečių „Panzer IV“. Žaidėjai gali statytis pastatus arba fabrikus, kuriose gaminami kariniai vienetai.

Tikslas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo tikslas kovoje – užiminėti strateginius (pergalės) bei resursų taškus ir išlaikyti juos kuo ilgiau. Iš viso yra trys resursų rūšys. Tai Darbo jėga (angl. Manpower), Amunicija (Munition) bei Kuras (Fuel). Kiekviename žemėlapyje yra nemažai šių resursų taškų, kuriuos reikia užimti. Šalia kiekvieno tokio taško parodyti, kiek vienetų tam tikro resurso per minutę gauna tašką užėmęs žaidėjas, todėl visada verta skirti daugiau gynybos tiems taškams, generuojantiems didesnį kiekį taškų.

Žaidimo mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kovos meniu langas

Kiekviena žaidimo frakcija (išskyrus Britus) turi savo nejudinama pagrindinę bazę, kurios teritorijoje yra statomi barakai ar fabrikai gaminti karinius vienetus ar kitą techniką. Kaip ir kiekviename RTS žaidime taip ir čia yra strategijai būdinga „lygių“ sistema. Žaidimui prasidėjus, galima statytis tik silpnus karinius vienetus, tačiau su laiku ir geresnius pastatus bei tuo pat metu gaminti „stipresnę“ karo techniką. Tarkim, Vermachtas armija pradžioje gali pasistatyti kareivines. Po kažkiek laiko kai žaidėjas, surinkęs reikiamą resursų kiekį, galės savo pagrindinėje bazėje pereiti prie aukštesnės puolimo fazės (angl. ugrade), leidžiančio statytis modernesnes kareivines (Krieg Barracks), kuriose jau leidžiama kurti grenadierių ar mortyrų padalinius. Po antrojo patobulinimo galima statytis šarvuočių gamyklą, o sukaupus reikiamą resursų sumą ir patobulinus paskutinį kartą, galima statytis ir tankus.

Taip pat vienas iš svarbiausių žaidimo aspektų yra žaidimo karinės technikos valdymas ir pasirinkimas. Tarkim, šarvuočiai skirti greitoms atakoms prieš mažus pėstininkų būrius ir tinka tokioms kovoms dėl savo greičio ir manevringumo. Tankai yra daug lėtesni, tačiau turi pabūklus, kuriais puikiai sprogdinami pastatai ir kurie turi geresnius šarvus nei paprasti šarvuočiai. Tankų kovoje svarbu ir tai, kokiu kampu šaudoma. Naujokai, kovos įkarštyje dažnai matydami, kad jų tankas greitai bus susprogdintas, bando išvažiuoti nuo priešo linijos ir išvengti atakos, tačiau dažnai „susimauna“, ir oponento tankas pataiko į tanko gala, kuris yra labiausiai pažeidžiama tanko vieta. Todėl ypač svarbu kovojant atsukti savo tanką nosimi į priekį, kad priešininkas padarytų kuo mažiau žalos. Kai kurie tankai turi specialią funkciją naikinti betonines barikadas ar metalines tvoros. Taip pat tankus gali pataisyti inžinierius.

Dar vienas svarbus faktorius žaidime yra karių rangai, užsitarnauti už prieš žudymą mūšyje. Yra 3 lygiai. Kiekvieną žaidimo frakcija rangus gauna skirtingai. Amerikiečių būriai patirtį gauna individualiai, būrys ar šarvuotis, sunaikinęs priešininką, gauna patirties. Britų kariai negauna rangų; už juos tai atlieka karininkai „Vadovaujantys tankai“ (angl. Command Tank) ir kapitonai, bei leitenantai gauna patirtį tik prie kovojančių kareivių. „Panzer Elite“ frakcija patirtį dalinasi; prie šalia esančių karių priešininką nužudęs būrys gauna 75 %, o šalia 25 % patirties. Vienintelis Vermachtas per kovą negauna rangų. Rangus galima nusipirkti tam tikrame veteranų patobulinimų pastate.

Doktrinos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visos 4 žaidimo frakcijos gali pasirinkti vieną iš trijų doktrinų kovoje. Taigi išeina kad žaidėjas turi pasirinkimą iš 12 subfrakcijų. Doktrinos – tai atrakinami žaidimo patobulinimai, galintys sukelti nemažai sumaišties kovoje. Dėl tinkamo doktrinų panaudojimo galima įgyti pranašumą. Pavyzdžiui, pasirinkus „Airborne“ (Oro desantininkų) doktriną su Amerikiečiais, galima išlaipinti desantininkus bet kur savo teritorijoje arba už amunicijos resurso 150 taškų pakviesti lėktuvų grupę, kurie (kuri) paleis greitą šūvių krušą į priešo karius. Tuo tarpu vokiečiai turi galimybę tam tikram laikui padaryti savo karius praktiškai nepažeidžiamus arba numesti net V2 raketą ant priešo bazės.

Frakcijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

JAV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

JAV kariniai vienetai pasižymi stipria artilerija bei galingomis oro pajėgomis, be to, jų kariniai vienetai pigesni ir statomi daug greičiau nei Vermachto.

Vermachtas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vokiečių armijos pagrindinė jėga sutelkta į tankus bei „sunkiuosius“ pėstininkus. Deja, Vermachto kariai yra kiek brangesni, todėl jų karinius vienetus reikia ypač stropiai saugoti nuo galimų priešo atakų.

Kelių žaidėjų režimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Company of Heroes“ galima žaisti internetinėje erdvėje prieš kitus žaidėjus. Už laimėtus ar pralaimėtus mūšius žaidėjas atitinkamai gauna arba netenka reitingo taškų, kurie rodomi žaidėjo profilyje.

Režimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindiniai žaidimo režimai yra sunaikinimo ir strateginių taškų užėmimo.

Sunaikinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo režimu žaidžiant, kariaujama iki paskutinio nesugriauto statinio. Laimi tas, kuris nepalieka žaidimo žemėlapyje nei vieno priešo pastato.

Strateginiai taškai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šio režimo tikslas – užimti ir kuo ilgiau išlaikyti strateginius taškus. Viename žemėlapyje iš viso būna 3-5 tokie taškai. Užėmus tašką arba turint daugiau užimtų taškų, priešininko limitas (Ticket) senka, ir žaidėjas laimi, kai priešo limitas pasieka 0.

Žaidimo varikliukas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas naudoja Essence Engine grafinį varikliuką, kuris puikiai perteikia žaidimo fiziką bei sprogimus ar šūvius. Paprastai kariniam vienetui skirta per 2000 skirtingų mirties animacijų.

Papildymai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Opposing Fronts[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis papildymas papildo žaidimą dvejomis naujomis frakcijomis (britų ir panzer elito). Papildymas išleistas 2007 m. rugsėjį.

Tales of Valor[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrasis žaidimo papildymas prideda 3 naujas kampanijas ir kelis naujus karinius vienetus. Papildymas išleistas 2009 metų balandį.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]