CocoRosie
CocoRosie – dviejų amerikiečių seserų Sierra Rose Casady (Rosie) ir Bianca Leilani Casady (Coco) muzikinis duetas, susikūręs 2003 m. Jų kūryba priskiriama indie rock arba psych folk žanrams, kartais asocijuojama su New Weird America (arba freak folk) judėjimu; didelę įtaką merginų kūrybai darė hip-hop'as ir operinė muzika.
Sierra daugiausia groja gitara, pianinu ir arfa, ir prisideda prie vokalo. Bianca dainuoja, groja įvairiausiais žaislais, vaikiškais elektroniniais bei mušamaisiais instrumentais. Prie dueto kartais prisijungia pagalbinis vokalas, kontrabosininkai, būgnininkai.
Grupė aktyvia veikla užsiimti pradėjo 2004 metais, o 2005 ir 2006 metais grojo JAV ir turėjo keletą koncertinių turų Europoje, kur grojo kartu su TV on the Radio, Bright Eyes, Devendra Banhart ir kitais.
Istorija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Pradžia
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Seserys Sierra ir Bianca Casady yra pusiau amerikietės, pusiau indėnės. Sierra, vyresnioji, gimė JAV valstijoje Ajovoje, o Bianca - Havajuose. Motina jas vadino Rosie ir Coco. Jų grupės vardas - šių dviejų pravardžių junginys.
Jų motina, mokytoja ir menininkė, dar mažas mergaites - Coco ir Rosie - vežiojosi po JAV, iš vienos valstijos į kitą, o jų tėvas taip pat keliavo, mokydamas Steiner Waldorf mokyklose. Jis buvo įtraukas į šamanizmą, tapo Pejoto kulto nariu. Dėl tėvų gyvenimo būdo Sierra ir Bianca visas vaikystės vasaras praleido keliaudamos pėsčiomis iš vieno rezervato į kitą.
Kai Sierra buvo penkerių, o Bianca trejų metų, tėvai išsiskyrė. Kai Sierrai suėjo keturiolika, motina ją išmetė iš namų. Sierra pateko į tėvo internatinę mokyklą. Į Verde Valley mokyklą Sedonoje, JAV valstijoje Arizonoje, atvyko ir jaunesnioji sesuo Bianca. Sierra keitė mokyklas kasmet, tad prarado ryšį su seserimi.
2000 metais, būdama dvidešimties, Sierra įsikraustė į mažą butą Monmartre, Prancūzijos sostinėje Paryžiuje, ir siekė tapti operos dainininke. Studijavo Paryžiaus konservatorijoje. Tuo metu Bianca studijavo lingvistiką ir sociologiją, o dalį savo laiko skyrė vizualiesiems menams bei rašymui.
CocoRosie susikūrimas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]2003 metais Bianca pajuto, jog laikas kažką keisti. Ji paliko savo butą Niujorko rajone Brukline ir keliavo aplink pasaulį. Vieną dieną ji pasibeldė į Sieros namų Paryžiuje duris.
Keletą mėnesių merginos kone kiekvieną valandą praleido Sieros vonioje, ją pasirinkusios kaip geriausią akustiką turintį kambarį, labiausiai izoliuotą vietą bute. Greitai jos sukūrė hip hop'o įrašą, kuris niekada nebuvo išleistas, pavadintą „Word to the crow“, ir savo debiutinį albumą „La maison de mon rêve“.
Buvo planuota, jog šis albumas bus platinamas tik siaurame draugų rate, tačiau diskas su nekokybiškais, pilnais trikdžių įrašais, pateko į „Touch and Go/Quarterstick Records“ įrašų kompanijos rankas. Kai ši kompanija išleido pirmąjį CocoRosie albumą, seserys tapo neišskiriamos.
CocoRosie muzikos panaudojimas kitur
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]CocoRosie muzika panaudota įvairių kvepalų reklamose. Kenzo kvepalų „Amour“ reklamoje skambėjo CocoRosie daina „Good Friday“, taip pat Escada kvepalus „Into the Blue“ reklamavo daina „Not for Sale“. Abejose reklamose kurti romatiški, lėti filmai.
2005 metais Frederic Sanchez panaudojo „Brazilian Sun“, „Not for Sale“, ir „Good Friday“ kaip garso takelius Muccia Prada 2006 metų pavasario kolekcijos pristatymuose. Kompozicija buvo pavadinta „CocoRosie Through the Looking Glass“.
2008 metais CocoRosie muzika naudota švediškame Šekspyro „Hamleto“ variante, kuris rodytas Karališkajame dramos teatre, kur Jonas Malmsjo vaidino Hamletą. Jis ir Ofelija vis dainuodavo CocoRosie kūrinį „Werewolf“.
Iki šiol CocoRosie sukūrė garso takelius dviem filmams – prancūzų filmui „Frankie“ 2005 m.) ir vokiečių filmui „Haus der Wünsche“ (angliškai „Paperbird“)
Dabartinė veikla
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Bianca ir Sierra dabar gyvena Paryžiuje.
Sierra su draugu Matteah Baim sukūrė naują grupę pavadinimu Metallic Falcons, pasirašė kontraktą su Voodoo Eros Records. Šią prodiuserinę kompaniją įkūrė Bianca ir jos verslo partnerė Mellisa Shimkovitz.
Neseniai Niujorke atidarytas Woodoo Eros Gražių daiktų muziejus, dailės galerija ir performansų vieta. Ten buvo ir Biancos darbų paroda „Red Bone Slim VS. Itself: an Exhibition of Drawings“.
2008 metų gegužės 13 dieną CocoRosie išleido singlą „God Has a Voice, She Speaks Through Me“, kuris pasirodys ir jų naujame albume.
Diskografija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- La maison de mon rêve (2004 Touch and Go/Quarterstick Records)
- Beautiful Boyz EP (2004 Touch and Go/Quarterstick Records)
- Noah's Ark (2005 Touch and Go/Quarterstick Records)
- The Adventures of Ghosthorse and Stillborn (2007 Touch and go Records)
- God Has a Voice, She Speaks Through Me (Touch and go Records 2009)
Naudingos nuorodos
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Internetiniai puslapiai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- cocorosieland.com Archyvuota kopija 2006-01-16 iš Wayback Machine projekto.oficiali svetainė
- Touch and Go/Quarterstick Records įrašų kompanijos puslapis
- Hairnet Paradise Archyvuota kopija 2009-01-16 iš Wayback Machine projekto. gerbėjų puslapis
- Through the Wilderness: a tribute to Madonna CD/LP
- CocoRosie svetainėje Last.fm
Video
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Dainos „Rainbowarriors klipas“
- Pasirodymas televizijos laidoje
- CocoRosie atlieka dainą „Black Rainbow“ Archyvuota kopija 2008-02-08 iš Wayback Machine projekto.
Interviu
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- CocoRosie interviu Bandega.com Archyvuota kopija 2008-12-08 iš Wayback Machine projekto.
- Das Magazin, Šveicarija Archyvuota kopija 2008-02-19 iš Wayback Machine projekto.
- Video interviu Archyvuota kopija 2008-12-21 iš Wayback Machine projekto.