Civilization V: Brave New World

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Civilization V: Brave New World
Kūrėjas Firaxis Games
Leidėjas 2K Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2013 m. liepos 9 d.
Žanras (-ai) Ėjimų strategija, 4X
Režimas Vieno arba keleto žaidėjų
Reitingai PEGI: 12
USK: 12
Platforma Microsoft Windows, OS X, Linux
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys žr. lentelę apačioje

Sid Meier’s Civilization V: Brave New World – antrasis ėjimų strategija paremto žaidimo „Sid Meier’s Civilization V“ papildymas, išleistas 2013 m. liepos 9 d. Šiame papildyme galima rasti dar daugiau civilizacijų, pasaulio stebuklų, pastatų, religijų, tai pat daug dėmesio skiriama kultūrai, diplomatijai, prekybai. Bene didžiausia naujovė – pasaulio kongresas bei ideologijų atsiradimas. Taip pat žaidime atsiranda turizmas.

Žaidimo naujovės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viena didžiausių naujovių – archeologija bei turizmas. Archeologai yra labai panašūs į darbininkus. Jie gali rasti archeologinių artefaktų ir paversti juos meno vertybėmis arba toje vietoje, kur buvo rastas artefaktas, įkurti lankytiną vietą. Kuo daugiau turima tokių artefaktų, tuo žaidėjo civilizacija yra populiaresnė, auga jos turizmas. Tai pat atsirado naujas su turizmu susijęs stebuklas – nacionalinis lankytojų centras.

Ideologijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasiekus modernų amžių arba miestuose pastačius 3 gamyklas (factory), žaidėjas turi pasirinkti vieną iš trijų ideologijų: autokratijos (autocracy), tvarkos (order) arba laisvės (freedom). Laikui bėgant, už sukauptus kultūros taškus galima plėtoti savo ideologiją ir gauti tam tikrų bonusų. Nuo pasirinktos ideologijos priklausys žaidėjo civilizacijos santvarka. Pavyzdžiui, pasirinkus laisvės ideologiją, žaidėjo civilizacija bus stipri diplomatijos, autokratiją – karybos, o tvarką – pramonės srityje.

Pasaulio kongresas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasaulio kongresas atsiranda žaidėjui atrakinus Printing Press technologijos šaką ir atradus visas esančias civilizacijas (Pasaulio kongresą gali įkurti ir AI žaidėjas). Pasaulio kongreso suvažiavimai vyksta kas tam tikrą ėjimų skaičių (ėjimų skaičius mažėja skirtingose erose). Ten sprendžiami globalūs klausimai, kurie daro įtaką visam žaidimo pasauliui. Kiekviena tauta turi tam tikrą kiekį delegatų, turinčių po vieną balsą. Pasaulio kongrese balsuojama, ar įvykdyti tam tikrus pasiūlymus, tokius kaip branduolinis nusiginklavimas, pasaulio religija, globali ideologija. Reikia paminėti, kad su šnipų pagalba galima daryti įtaką kitų tautų apsisprendimui pasaulio kongrese.

Prekybos išplėtojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo šiol prekyba dar labiau veikia žaidimo eigą. Žaidime atsiranda karavanai ir krovininiai laivai (karavanai Caravan gaunami atrakinus Animal Husbandary technologijos šaką, o krovininiai laivai Cargo Ships gaunami atrakinus Sailing technologijos šaką. Tiesa, prieš naudojant juos reikia pagaminti). Žaidėjas gali užgrobti priešų karavanus ar net izoliuoti miestą. Papildyme atsiranda dar viena naujovė: retos bei iš tolimų kraštų atgabentos prekės yra daug brangesnės negu tos, kurios yra gausiai paplitusios.

Naujos civilizacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime atsiranda šios naujos civilizacijos: Lenkija su Kazimieru III, Asirija su Ašurbanipalu, Portugalija su Marija I.