Cigunas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Ambox scales.svg  Šio straipsnio neutralumas yra ginčytinas.
Prašome žiūrėti diskusiją (papildomos informacijos gali būti istorijoje).
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Cigunas (kin. ci - „energija“ + gun - „darbas, veiksmas“) – senovės kinų sveikatingumo ir savireguliacijos metodų sistema, kuri yra skirta vidinės pusiausvyros išlaikymui, sąmoningumo ugdymui, harmonijos su aplinka atradimui. Ciguno bazinis pagrindas yra sudarytas iš trijų svarbiausių vienetų: In ir Jang koncepcijos, Wuxing penkių elementų sistemos bei energetinių kanalų ir biologiškai aktyvių taškų sistemos. Ciguno pratimai padeda subrandinti energiją savyje, išmokti laisvai reguliuoti jos tėkmę. Pagrindinis Cigun praktikos tikslas yra gyvybinių jėgų kaupimas normaliam kasdieniniam gyvenimui. [1]

Pakraipos[taisyti | redaguoti kodą]

Manoma, kad Kinijoje yra apie 80 000 ciguno mokyklų. Jas visas galima suskirstyti į: [2]

Jos remiasi senovės Kinijos išminčių Laodzi ir Čuanzi filosofijomis. Šie senieji meistrai sako, kad cigunas - tai ne vien tik paprasti fiziniai bei kvėpavimo pratimai, bet, kad ciguno praktikos dėka atsiveriama natūraliai spontaniškos Visatos jėgos tėkmei.

Šioje sistemoje cigunas traktuojamas kaip visaapimanti gyvenimo dalis. Kai individai yra sveiki ir savimi pasitikintys, jie lengvai įneša savo įnašą į visuomenės gyvenimą, paremia senus gyventojus, rūpinasi savosios kultūros išlaikymu bei kūrimu.

Budizmas į Kiniją atnešė koncepciją, kad visa mūsų patirtis paremta iliuziniais potyriais. Ir visa, kas su mumis vyksta, nėra medžiagiška, o tai yra energija. Su ja ir dirbama ciguno praktikoje.

Ši pakraipa išsivystė susijungus įvairioms ciguno mokykloms ir gydymo metodams. Medicininė ciguno mokykla dar vadinama gydomuoju cigunu. Pagrindinis šios sistemos tikslas - savireguliacija, ligų profilaktika, jų gydymas, gyvenimo prailginimas, ilgaamžiškumo siekimas išlaikant tvirtą kūną bei aiškų protą.

Ši praktika daro kūną nejautrų stipriems smūgiams, suteikia galimybę akimirksniu koncentruoti energiją norimoje kūno vietoje. Taip išsiugdomi tokie fenomenai kaip plytų perskėlimas galva, ranka, didžiulių svorių iškėlimas ar išlaikymas ir pan. Išmokstama valdyti kūno svorį, greitai judėti ilgą laiko tarpą be poilsio ir nejaučiant nuovargio, lengvai ir greitai pakilti nuo žemės.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. [1] Glaustai apie Ciguną.
  2. [2] Glaustai apie Ciguną

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]