Pereiti prie turinio

Chuck Norris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Chuck Norris
Tikras vardas Carlos Ray Norris
Gimė 1940 m. kovo 10 d. (84 metai) Ryan, Oklahomoje, JAV
Šalis JAV
Žymesni vaidmenys
Kordelis Volkeris TV seriale Volkeris, Teksaso reindžeris
Joshua McCord filmuose The President's Man ir The President's Man 2: A Line in the Sand

Carlos Ray Norris (g. 1940 m. kovo 10 d. Ryan, Oklahomoje) – JAV kovos menų meistras ir Holivudo aktorius, geriausiai žinomas kaip pagrindinio vaidmens aktorius televizijos seriale Volkeris, Teksaso reindžeris.

Kaip aktorius žinomas vardu Chuck Norris.

Biografija

Gimė Ryan miestelyje, Oklahomoje. Tėvas dirbo vairuotoju ir mechaniku. Senelis iš tėvo pusės ir senelė iš motinos pusės buvo airiai, kiti du seneliai buvo vietiniai indėnai čerokiai. Turėjo du jaunesnius brolius – Veilandą (miręs) ir Aaroną (Holivudo prodiuseris). Kai Norisui sukako dešimt metų, jo tėvai išsiskyrė[1] ir jis kartu su savo motina ir broliais persikėlė gyventi į Kanzaso valstijoje esantį Preiri Vilidžą, o vėliau į Torensą Kalifornijoje.

Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į aviacijos pajėgas ir tarnavo Korėjoje. Kariuomenėje gavo Antino pseudonimą. Korėjoje išmoko įvairių kovos metodų, treniravosi tangsudo. 1962 m. grįžo į JAV, kur įkūrė keletą karatė mokyklų.

1968 m. Norisas tapo vidutinio svorio pasaulio karatė čempionu. Po metų žurnalas Black Belt jam suteikė „Fighter of the year“ („Metų kovotojas“) vardą. Norisas vidutinio svorio pasaulio karatė čempionu tapo 6 metus iš eilės. 1974 m. baigė sportininko karjerą.

Norisas tapo populiarus vaidindamas Bruce Lee priešininką filme „Drakono sugrįžimas“, taip pat dėl vaidmens serialeVolkeris, Teksaso reindžeris“, kuriame atliko pagrindinį vaidmenį (Kordelis Volkeris).

Norisas yra išleidęs autobiografiją, pavadintą „The Secret of Inner Strength“ („Vidinės jėgos paslaptis“). Taip pat įkūrė organizaciją „Kickstart[2], kovojančią prieš narkotikų vartojimą, ypač vaikų/paauglių tarpe. 1988 m. palaikė Džordžo Bušo rinkiminę kampaniją.

Č. Norisas turi keturis vaikus, iš pirmos santuokos – sūnus Miką, Eriką, iš kitos – dvynukus: sūnų Dakotą Alaną ir dukterį Danielą Kely.

2005–2006 m. internete pasirodė nepatikrintų ar net satyrinių faktų apie jį (žr. Faktai apie Čaką Norisą [3]).

2010 m. gruodžio 2 d. jis (kaip ir jo brolis Aaronas) tapo garbės Teksaso reindžeriais. Tai paskelbė Teksaso gubernatorius Rikas Peris (Rick Perry).

Lapkričio 20, 2011, Čakas Norisas pasirodė reklamoje, skirtoje World of Warcraft žaidimui.[4]

Filmografija

Išnašos

  1. „Chuck Norris – Strong, Silent, Popular“, The New York Times, 1985 m. rugsėjo 1 d.
  2. „KICKSTART KIDS“. Nuoroda tikrinta 20 November 2011.
  3. „Chuck Norris Facts“. Suarchyvuotas originalas 2007-05-12. Nuoroda tikrinta 2021-01-24.
  4. „Chuck Norris - Hunter - World of Warcraft TV Commercial - 2011“. Nuoroda tikrinta 20 November 2011.

Nuorodos