Carl Sagan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Karlas Saganas
angl. Carl Edward Sagan
Carl Sagan Planetary Society.JPG
Karlas Saganas
Gimė: 1934 m. lapkričio 9 d.
Bruklinas, Niujorkas
Mirė: 1996 m. gruodžio 20 d. (62 metai)
Sietlas, Vašingtonas (valstija)
Veikla: JAV astronomas
Organizacijos: Čikagos universitetas
Žinomas už: egzobiologijos pradininkas

Karlas Edvardas Saganas (Carl Edward Sagan; 1934 m. lapkričio 9 d. – 1996 m. gruodžio 20 d.) – amerikiečių astronomas, astrofizikas, kosmologas, rašytojas, mokslo populiarintojas ir astronomijos bei gamtos mokslų idėjų skleidėjas.[1]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė siuvėjo šeimoje. Tėvas buvo žydų kilmės imigrantas iš Podolės Kameneco. 1951 m. baigė Rahway vidurinę mokyklą. 1955 m. baigė fizikos bakalauro, o 1956 m. – magistro studijas Čikagos universitete. Jis daug prisidėjo prie to, kad buvo atrasta, jog Veneros paviršiaus temperatūra yra labai aukšta. Vis dėlto K. Seiganas geriausiai žinomas dėl savo indėlio moksliškai tiriant nežemiškąją gyvybę, pvz., eksperimentiškai pademonstruojant, kaip iš paprastų cheminių medžiagų radiacijos būdu gaminti amino rūgštis. K. Seiganas surinko pirmus į kosmosą pasiųstus fizinius pranešimus: Pionieriaus lentelę ir „Voyager“ auksinį įrašą, universalius pranešimus, kuriuos galbūt supras kiekviena juos rasianti nežemiškoji protinė būtybė.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Sagan Carl Edward (Karlas Edvardas Saganas). Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XX (Rėv-Sal). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2011. 620 psl.


Commons-logo.svg

Vikiteka