Astronomas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Galilėjus buvo pirmasis moderniųjų astronomų pradininkas

Astronomas – mokslininkas, kuris stebi ir tiria žvaigždes, kometas, meteoritus bei kitus kosmoso objektus. Jis taip pat tiria žvaigždynų, galaktikų judėjimą, analizuoja surinktus duomenis.

Darbo vieta[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Astronomų darbo vieta seniau būdavo observatorija. Pagrindinis astronomo stebėjimo prietaisas yra teleskopas, nes be jo mūsų žinios apie Visatą būtų labai ribotos. Kiti prietaisai, pvz., veikiantys spektroskopo principu, yra susiję su teleskopu, kuris surenka jiems reikalingą šviesą.

Astronomai dabar retai kada patys stebi teleskopu. Beveik viskas yra fotografuojama, gautos nuotraukos apdorojamos kompiuteriu. Sudėtingesnius teleskopus dabar prižiūri specialiai tam parengti inžinieriai. Astronomai nurodo reikiamą objektą, o visą matavimo procedūrą atlieka aptarnaujantis personalas. Kompiuteris taip pat valdo teleskopą, kad šis būtų nukreiptas ir sektų tiriamą objektą.

Vis daugiau astronomų naudoja astronomines apžvalgas iš Žemės ir kosminių observatorijų. Vis dažniau prieiga prie šių duomenų vykdoma tam tikrų internetinių technologijų visuma (duomenų archyvai su vartotojo sąsaja), vadinama virtualia observatorija.

Tyrinėdami žvaigždžių spinduliuotę, astronomai gali nustatyti jų cheminę sudėtį, evoliucinį statusą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikižodynas
Laisvajame žodyne yra terminas astronomas