Borenius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Borenius (Borenius Group) – Skandinavijos ir Baltijos šalių verslo teisės advokatų kontorų grupė, vienijanti apie 200 teisininkų Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Veiklos

ištakos siekia 1911 metus, kai teisininkas Heikki Borenius, baigęs teisęs studijas, pradėjo savo teisinę praktiką. 4 kontoros sudaro Borenius verslo teisės grupę.

Grupės nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Flag of Finland.svg Suomija: Partnerė advokatų kontora – Borenius & Kemppinen (Helsinkis (būstinė), Espoo, Tampere)
  „BORENIUS“ logotipas
 • Flag of Lithuania.svg Lietuva: Partnerė Advokatų kontora BORENIUS / Švirinas ir partneriai (Vilnius)
 • Flag of Latvia.svg Latvija: Partnerė advokatų kontora – Liepa Skopina Borenius (Ryga, Latvija)
 • Flag of Estonia.svg Estija: Partnerė advokatų kontora – Luiga Mody Hääl Borenius (Talinas).

BORENIUS / Švirinas ir partneriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

BORENIUS / Švirinas ir partneriaiverslo teisės srities advokatų kontora Lietuvoje. Kontoroje dirba 30 teisininkų (2011 m. sausio mėn.) bei administracijos personalas. Kontoros vadovai (partneriai) – dr. Daivis Švirinas (vadovaujantis partneris), dr. Dalia Foigt-Norvaišienė, Evaldas Valčiukas, Mindaugas Žolynas, dr. Stasys Drazdauskas, Vaidas Mackonis ir Žygimantas Pacevičius.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Teikiamos paslaugos apima visas pagrindines verslo teisės praktikos sritis: Įmonių susijungimai ir įsigijimai, Įmonių teisė, Konkurencijos teisė, Intelektinės nuosavybės teisė, Informacinių technologijų teisė, Prekybos ir reklamos teisė, Žiniasklaidos teisė, Darbo teisė, Mokesčių teisė, Draudimo teisė, Energetikos ir aplinkos apsaugos teisė, Nekilnojamo turto ir statybų teisė, Viešųjų pirkimų teisė, Aviacijos teisė, Transporto ir jūrų teisė, Teisminiai ginčai, Arbitražas ir mediacija, Bankroto ir restruktūrizavimo teisė, Bankų ir finansų teisė, Kapitalo rinkų teisė, Privataus kapitalo fondai. Taip pat vedami įvairūs mokymai ir seminarai.

Kontora teikia verslo teisines paslaugas. Pagrindinės veiklos sritys - įmonių susijungimai ir įsigijimai, ginčų sprendimas ir arbitražas, intelektinė nuosavybė, konkurencijos teisė, nekilnojamasis turtas ir statybos, užsienio investicijos, draudimas bei tarptautinio transporto teisė.

Kontoros teisininkai dalyvavo tarptautiniuose projektuose dirbant su PHARE programa, Pasaulio banku, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku, kitomis tarptautinėmis institucijomis.

Kontora taip pat dalyvavo rengiant Lietuvos Respublikos teisės aktų projektus.

Dabartinės advokatų kontoros pradininkė buvo Teisės firma „Regija“, vėliau veiklą tęsusi kaip „Foigt ir partneriai / Regija Borenius". Ji susijungė su kita advokatų kontora - „Švirinas, Mackonis ir partneriai LAWWAY“ ir tapo „BORENIUS / Švirinas ir partneriai".

Teisės firma „Regija“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. trys teisininkės (Dalia Foigt, Dangutė Ambrasienė, Ramunė Dulevičienė) įsteigė teisės firmą REGIJA (vėliau - advokatų kontora Foigt ir partneriai / Regija) kaip viena pirmųjų privačių teisinių paslaugų firmų Nepriklausomoje Lietuvoje. REGIJA konsultavo Lietuvoje verslą pradedančius pirmuosius investuotojus iš užsienio, kurių nemaža dalis tapo stambiomis įmonėmis.

Nuo 1995 m. iki 1998 m. teisės firmos „Regija“ prezidentė buvo D. Ambrasienė.[1]

1998 m. vasario mėn. 12 d. prisijungė advokatė Vilma Raklevičienė (nuo 2002 m. balandžio 1 d. „Vainauskas ir partneriai“ advokatė)[2]. Per daugiau kaip 7 metus bendras REGIJOS teisininkų skaičius išaugo iki 8, iš kurių 4 partneriai, kiti – asocijuoti teisininkai.

2000 m. pradžioje REGIJA persikėlė į naują biurą Vilniaus senamiesyje. Kontora teikė verslo teisės paslaugas. Įtraukta į kasmet vertinančių Europos arba ir viso pasaulio advokatų kontoras tarptautinius leidinius (tokius kaip The Chambers Global Guide, Yearbook 2006 PLC Which Lawyer?, International Financial Law Review1000, European Legal 500).

Pagrindinė firmos REGIJA veiklos sritis buvo verslo ir tarptautinė privatinė teisė. REGIJA teikė nuolatinio teisės patarėjo paslaugas klientams, klientams atstovavo teismuose ir arbitražuose, teikė teisines paslaugas sudarant įvairius sandorius įmonių steigimo, reorganizavimo, valdymo, privatizavimo, turto pardavimo, nuomos, kreditavimo ir kitose komercinių santykių srityse. REGIJA taip pat veikė darbo teisės ir šeimos teisės srityse. Užmegzti ryšiai su Skandinavijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos investuotojais ir įmonių vadovais. Projektai, kuriuose REGIJA dalyvavo, buvo, pavyzdžiui: akcinės bendrovės „Lietuvos telekomas" privatizavimas, uždarosios akcinės bendrovės „Omnitel" akcijų perleidimas, AB „Lietuvos kuras" parengimas privatizavimui.

Išskirtinis REGIJOS bruožas buvo akademiškumas. 5 teisininkai dėstė teisės disciplinas ir dirbo mokslinį darbą Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultete, Lietuvos teisės universitete, VU Tarptautinio verslo mokykloje, pirmojoje privačioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Tarptautinėje aukštojoje vadybos mokykloje (ISM). Dauguma REGIJOS teisininkų savo žinias gilino Europos ir JAV mokslo įstaigose. Viena iš firmos steigėjų (dr. Dalia Foigt) – Londono tarptautino komercinio arbitražo arbitrė; teisininkai taip pat yra įtraukti į Vilniaus tarptautinio komercinio arbitražo ir Arbitražo teismo prie Asociacijos „Tarptautiniai prekybos rūmai“ - Lietuva arbitrų sąrašus. REGIJOS tapo teisės firmų grupės „European Law Firm“ narė. REGIJA buvo įtraukta į daugelį tarptautinių teisės firmų žinynų. REGIJOS teisininkų darbo kalbos - lietuvių, anglų ir rusų, iš dalies ir vokiečių kalba[3].

2003 m. kovo 17 d. REGIJA sudarė partnerystės sutartį su „International Business Law Services“ (IBLS)[4].

Foigt ir partneriai / Regija Borenius[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. Foigt ir partneriai / Regija sudarė strateginį aljansą su Suomijos – Pabaltijo advokatų kontorų grupe Borenius.

Kontoros partneriai buvo dr. Dalia Foigt (kontoros seniūnė), Tomas Rymeikis, Žygimantas Pacevičius ir Aušra Mudėnaitė (iki 2007 m.).

Nuo 2007 m. sausio 1 d. iš kontoros pasitraukė Nekilnojamojo turto (NT) ir statybų praktikos grupės nariai advokatai Audrius Kairevičius, Skirmantė Klumbytė ir Povilas Juzikis bei advokatų kontoros partnerė, NT grupės vadovė Aušra Mudėnaitė[5], perėję į advokatų kontorą „Raidla Lejins & Norcous" (Nekilnojamojo turto ir statybos teisės praktikos grupę)[6].

Švirinas, Mackonis ir partneriai LAWWAY[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Advokatų kontora „Švirinas, Mackonis ir partneriai LAWWAY“ įkurta 2003 m. Jos įkūrėjas ir vadovas buvo dr. Daivis Švirinas, partneris Vaidas Mackonis. Kontora teikė verslo teisės paslaugas, specializavosi įmonių teisės, įsigijimų ir susiliejimų, konkurencijos teisės, ginčų sprendimo, intelektinės nuosavybės, darbo teisės srityse. Kontoroje dirbo 13 teisininkų.

Kontora išregistruota 2010 m. gruodžio 16 d. Advokatų tarybos sprendimu, įregistravus naują darbo vietą - advokatų kontorą „BORENIUS/Švirinas ir partneriai"[7], kai 2010 m. gruodžio mėn. advokatų kontoros - „Foigt ir partneriai / Regija Borenius“ bei „Švirinas, Mackonis ir partneriai LAWWAY“ susijungė. Jos toliau savo veiklą tęsia kaip advokatų kontora „BORENIUS / Švirinas ir partneriai“.

Borenius[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. Advokatų kontora pervadinta į „BORENIUS".

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Dangutė Ambrasienė. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XV (Mezas-Nagurskiai). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2009. 704 psl.
 2. Advokatė Vilma Raklevičienė
 3. Teisės firmos REGIJA tinklavietė (Interneto archyvas, 2001-04-22 inf.)
 4. REGIJA inf. (Interneto archyvas, 2003-07-24 versija)
 5. Iš tarnybos į... („Verslo žinios“, 2007 01 11, V, „Mano karjera“, Nr. 1, 4 p.)
 6. Advokatai migruoja grupėmis (Renaldas Jakubauskas, 2007 01 12, Verslo žinios, Nr. 8, 4 p., Žinios)
 7. Infolex inf.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]