Bogoliubovas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bogoliubovas
Боголюбово
Боголюбовский монастырь. Съемка с воздуха.4.jpg
Bogoliubovas
Laiko juosta: (UTC+4)
Valstybė Rusijos vėliava Rusija
Sritis Vladimiro sritis Vladimiro sritis
Rajonas Suzdalės rajonas
Įkūrimo data 1158 m.
Gyventojų (2010) 4 494
Commons-logo.svg Vikiteka Bogoliubovas

Bogoliubovas (rus. Боголюбово) – gyvenvietė Rusijoje, Vladimiro srityje, Suzdalės rajone, 2 km į šiaurės rytus nuo Vladimiro. Įsikūręs prie Nerlės ir Kliazmos upių santakos. Praeina „Volgos“ plentas, yra geležinkelio stotis.

Bogoliubovas svarbus religinis, turistinis Rusijos centras, patenkantis į „Rusijos aukso žiedą“. Yra 1165 m. įkurta Prieglobsčio prie Nerlės cerkvė (UNESCO pasaulio paveldo objektas), 1155 m. įkurtas Bogoliubovo moterų vienuolynas su Bogoliubovo ikona, 11581165 m. Šv. Dievo Motinos Gimimo cerkvė, miesto tvirtovės liekanos[1].

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bogoliubovas įkurtas 1158 m. kunigaikščio Andrejaus Bogoliubskio. Pasakojama legenda, kad kunigaikštis gabenęs Vladimiro ikoną iš Vladimiro į Rostovą, bet už 10 km žirgai stojo piestu ir toliau nėjo. Toje vietoje kunigaikštis nakvojo ir susapnavo sapną, kuriame regėjo Dievo Motiną, todėl čia nusprendė pastatyti vienuolyną. 1177 m. Bogoliubovą nuniokojo Riazanės kunigaikštis Glebas, o 1238 m. tvirtovę sugriovė mongolai–totoriai. XVII–XIX a. šventyklos plėtėsi. Po Spalio revoliucijos buvo uždarytos. 1960 m. Bogoliubovui suteiktas miesto tipo gyvenvietės statusas. 1992 m. vienuolynas vėl atidarytas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Географический энциклопедический словарь, гл. редактор А. Ф. Трёшников. Москва: Советская энциклопедия, 1983, 65 psl.