Bandai Namco Entertainment

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bandai Namco Entertainment
PramonėVideo ir kompiuteriniai žaidimai
Įkurta2006 m. („Namco Bandai Games“)
Centrinė būstinėŠinagava, Tokijas
ProdukcijaTekken
Pac-Man
Soulcalibur
Ace Combat
Naruto
Dragon Ball
Digimon
Dark Souls
TinklalapisBandai Namco Europe
Bandai Namco America

„Bandai Namco Entertainment“ – Japonijos kompiuterinių žaidimų įmonė, Vakaruose geriausiai žinoma „Tekken“, „Pac-Man“, „Soulcalibur“ žaidimų serijomis. Taip pat leidžia populiarių „Naruto“, „Dragon Ball“, „Digimon“, „Dark Souls“ franšizių žaidimus.

„Namco Bandai Games“ įkurta 2006 m. sujungus dviejų Japonijos kompanijų „Namco“ ir „Bandai“ kompiuterinių žaidimų padalinius po to, kai 2005 m. šios dvi bendrovės susijungė į vieną holdingo kompaniją. Grupės veiklos sritys: kompiuteriniai žaidimai ir žaidimai mobiliosioms platformoms, žaislai, pramogų parkai, žaidimų automatai, muzikos leidyba, anime studijos ir kt.

2015 m. visi žaidimų padaliniai sujungti į vieną bendrovę „Bandai Namco Entertainment“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1955 m. Tokijuje įkurta įmonė „Nakamura Manufacturing Ltd.“, kuri 1959 m. persivadino į „Nakamura Manufacturing Co., Ltd“ (Na-M-Co). Bendrovė dirbo atrakcionų gamybos ir valdymo srityje. 1970 m. sukonstravo savo pirmą žaidimų automatą, 1972 m. pradėjo naudoti „Namco“ vardą. 1974 m. įsigijo „Atari“ Japonijos padalinį su jų leidybos teisėmis į kompiuterinius žaidimus. 1978 m. „Namco“ sukūrė pirmąjį savo žaidimą ir įsteigė padalinį JAV. 1980 m. „Namco“ sukūrė žaidimą „Pac-Man“, kuris tapo žaidimų sensacija ir laikomas populiariausiu žaidimų automatų žaidimu. JAV „Namco“ tapo didžiausiu žaidimų automatų operatoriumi, Japonijoje vykdė pramogų parkų veiklą. 2003 m. kompanija tikėjosi susijungti su „Sega“, bet to neįvyko.

Bandai“ buvo žaislų bendrovė, įkurta 1950 m. 1994 m. „Bandai“ žengė į kompiuterinių konsolių rinką išleisdama konsolę „Playdia“ tik Japonijoje. 1995 m. „Bandai“ kartu su „Apple“ išleido žaidimų konsolę „Pippin“ Japonijoje ir 1996 m. − JAV. 1999 m. tik Japonijoje „Bandai“ išleido nešiojamą konsolę „WonderSwan“ ir kitais metais − „WonderSwan Color“.

2005 m. „Namco“ ir „Bandai“ sukūrė bendrą valdančią abiejų kompanijų bendrovę (holdingą).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]