Balbieriškio herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Balbieriškio herbas – Balbieriškio miestelio heraldinis simbolis.

Aprašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sidabriniame herbinio skydo lauke, virš tridantės juodos skydo papėdės, raudonas laivelis su raudona bure ir vėliava.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tridantė kalva papėdėje simbolizuoja Balbieriškio vardo kilmę, laivelis su bure – geografinę padėtį šalia Nemuno, kuris buvo prekybos kelias, svarbų miestelio raidai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Balbieriškio herbas pagal M. Gumowski piešinį.

Balbieriškio vardas kildinamas iš Barbieros upelio itekančio į Nemuną, o upelio pavadinimas kilęs iš Nemune esančios Barbieros rėvos. 1847 m. Miesteliui priklausant Suvalkų gubernijai pirmą kartą buvo parengtas herbas su šv. Vincento atvaizdu. Herbo projekto autorius Marijanas Gumowski. Pagal istorinius šaltinius nė viena Balbieriškio bažnyčia nebuvo pavadinta šventojo vardu, tuo labiau jo atvaizdo nė vienoje nebuvo. Yra prielaida, kad šv. Vincentas kažkaip galėjo būti susijęs su buvusiu dvaro savininku Lietuvos lauko etmonu ir didžiuoju iždininku Vincentu Aleksandru Gosievskiu.

Lietuvos heraldikos komisija nusprendė jog šv. Vincentas niekaip nesiejamas su dabartiniu Balbieriškiu. Nutarta herbe panaudoti miestelio vardo kilmę.

Balbieriškio herbas patvirtintas Lietuvos Prezidento 2001 m. kovo 1 d. Etalono autorius – dailininkas Rolandas Rimkūnas.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]