Andrzej Strumiłło

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Andžej Strumilo
lenk. Andrzej Strumiłło
Andrzej Strumillo.png
Gimė 1927 m. spalio 23 d.
Vilnius, II Lenkijos Respublika
Tėvas Rafał Strumiłło-Pietraszkiewicz
Motina Kazimiera Jurszanówna
Veikla Dailininkas, grafikas, fotografas, poetas, skulptorius ir scenografas
Commons-logo.svg Vikiteka Andrzej StrumiłłoVikiteka

Andžej Strumilo (lenk. Andrzej Strumiłło) (1927 m. spalio 23 d. Vilniuje, II Lenkijos Respublikoje) – lenkų, baltarusių ir lietuvių kilmės dailininkas, grafikas, fotografas, poetas, skulptorius ir scenografas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1927 m. spalio 23 d. Vilniuje Rafał Strumiłło-Pietraszkiewicz ir Kazimiera Jurszanówna šeimoje. Vaikystę praleido prie Žeimenos upės, netoli Švenčionių, iš kur kilusi jo mama. Prieš II pasaulinį karą buvo ministrantas Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Per karą pasitraukė į Lenkiją, studijavo Lodzės Aukštojoje Valstybinėje Meno Mokykloje, vėliau Krokuvos dailės akademijoje. Tarp 1949-1953 m. ėjo asistento pareigas šiose mokyklose. 1977-1980 m. buvo Krokuvos Dailės Akademijos profesoriumi, 1987-1988 m. buvo katalikų Teologijos Akademijos Suvalkų filijalo dėstytoju. 1982-1984 m. vadovavo Jungtinių Tautų Organizacijos Niujorke – Graphic Presentation Unit leidinio grafinei programai.

Už savo nuopelnus kultūros, meno ir švietimo srityse, buvo ne kartą apdovanojamas valstybiniais prizais. Du kartus buvo suteiktas Kultūros ir Meno Ministro prizas, Užsienio reikalų ministerijos prizas bei Varšuvos miesto apdovanojimas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]