Andre Zappa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Andre Zappa

Andre Zappa 2009 m.
Biografija
Pilnas vardasAndre Zappa
Gimė1976 m. gegužės 20 d. (45 metai)
Lečė, Italija Italija
ŽanraiPop
Veiklavokalistas
Aktyvumo metaidabar

Andre Zappa (g. 1976 m. gegužės 20 d. Lečėje, Italijoje) – italų kilmės dainininkas, gyvenanantis Lietuvoje. Yra laimėjęs LTV „Lietuvos Dainų Dešimtuką“, intensyviai koncertuoja įvairiuose Lietuvos klubuose, dalyvauja konkursuose, yra naktinio klubo bendraturtis. Jo atliekamos dainos skamba Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Austrijos, Baltarusijos ir Rusijos radijo stotyse.

Andre Zappa gimė pietryčių Italijoje, Lečės mieste, prie Adrijos jūros, statybos įmonės savininko ir namų šeimininkės šeimoje. Turi dvi seseris ir vieną brolį. Italijoje baigė „Universita di Economia“ universitetą. Turi ekonomikos bakalauro diplomą. Prieš pradėdamas pop atlikėjo karjerą, užsiiminėjo privačia detektyvine veikla.[1] 2004 m. atvyko į Lietuvą. Šiuo metu čia ir gyvena.

Muzikinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Andre Zappos muzikinė karjera pasižymi skandaliukais, neatsiejamais nuo lietuviško šou verslo, ir pompastika, būdinga italams. Kiekviena nauja šio atlikėjo daina dažniausiai pristatoma kaip sugrįžimas į sceną bei dar vienas bandymas užkariauti muzikos pasaulio aukštumas.[2]

Andre Zappa dainuoti pradėjo savo gimtajame mieste Lečėje, vėliau keletą metų gyveno ir koncertavo Lenkijoje, dalyvavo koncertiniuose turuose po Rusiją ir Baltarusiją.

Jau vaikystėje pasireiškė Andre Zappa improvizacijos ir vaidybos talentas. Italijoje buvo pakviestas dalyvauti pramoginėje jaunimo laidoje „95 E Dintorni“, transliuojamoje Lečės regioninėje televizijoje. Ten pirmą kartą pasirodė su vaikystės draugu Piero Butazzo. Laidoje buvo diskutuojama įvairiausiais klausimais: nuo politikos iki pramogų pasaulio. Taip pat dažnai buvo kviečiamas dalyvauti įvairiose radijo laidose. Ten ypatingai atsiskleidė Andre puikus humoro jausmas, išradingumas ir iškalbos menas. Šių radijo laidų temos būdavo telefoniniai pokštai. Vieną kartą dalyvaudamas vienoje iš šių laidų, Andre labai sėkmingai ir talentingai perdainavo savo mėgstamiausio italų atlikėjo Vasco Rossi garsiausius kūrinius. Šitaip, padedant geram draugui gitaristui Angelo Matia, Andre pradėjo popatlikėjo karjerą, nors jis niekada nestudijavo ir nesimokė dainavimo.

Baigęs universitetą, drauge su Angelo ir Piero, Andre labai daug keliavo po visą Europą. Lankėsi Lenkijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, vasaromis grodavo ir dainuodavo gatvėse. Taip vieną vasarą visi trys atvyko į Lietuvą, Vilnių. Būdamas labai komunikabilus ir nuoširdus žmogus, Andrea labai greitai susirado čia draugų ir netrukus jau rengdavo koncertus tuo metu populiariame sostinės naktiniame klube „Brodvėjus“. Tai buvo pirmasis Andre, kaip solo atlikėjo, koncertas, kuriame skambėjo populiariausi itališki singlai.

Draugams Piero ir Angelo grįžus į Italiją, Andre, jausdamas simpatiją Lietuvai, nusprendė pasilikti čia visai vasarai. Jis ir toliau sėkmingai tęsė savo koncertinę veiklą „Brodvėjaus“ naktiniame klube. Charizmatiškasis atlikėjas greitai buvo pastebėtas Lietuvos prodiuserių ir sulaukė kvietimo dalyvauti tuometiniame populiariame realybės šou „Baras“. Ten jis tapo pirmuoju Lietuvoje užsieniečiu, dainuojančiu lietuvių kalba.

2004 m. vyko pirmieji bandymai įrašyti singlą. Žavėdamasis lietuviškąja popkultūra, Andre nusprendė perdainuoti vieną garsiausių Lietuvos hitų, SEL dainą „Mes negalim gyventi be balių“. Įdomu, kad įrašinėdamas šią dainą, Andre visiškai nemokėjo kalbėti, juo labiau dainuoti lietuviškai. Gegužės mėnesį, galima sakyti, prasidėjo Andre, kaip popatlikėjo karjera Lietuvoje. Jau pačią pirmąją savaitę daina tapo hitu ir sukosi visose šalies radijo stotyse. Staiga išpopuliarėjęs, jis buvo kviečiamas dalyvauti TV šou ir pokalbių laidose.

2004 m. spalio mėnesį pasirodė antroji Andre daina, romantišku pavadinimu „Popieriniai laivai“. Ji buvo pristatyta LRT laidoje „Lietuvos dainų dešimtukas“ ir užėmė garbingą antrą vietą.

2005 m. sausio mėn. dalyvavo nacionalinėje Eurovizijos atrankoje su daina „Grande“, kuri buvo sukurta likus trims dienoms iki konkurso. Dėl šios aplinkybės ir laiko stokos, daina nebuvo sėkminga. Po šios nesėkmės, nuo sausio iki balandžio mėnesio vyko rimti apmąstymai ir kūrybiniai procesai, kaip sugrįžti į lietuviškąją popsceną. Su savo geru draugu Mino, kuris tuo metu jam akomponuodavo gitara, sukūrė naują dainą, pavadinimu „Amore ciao“. Be prodiuserių pagalbos ši daina akimirksniu tapo hitu ir iškėlė Andre į vieno garsiausių to meto atlikėjų aukštumas. Vėl dalyvavo LRT laidoje „Lietuvos dainų dešimtukas“, tačiau neužėmė jokios vietos. Italijos muzikos firma „Mooverecords“, susižavėjusi šia daina, pareiškė norą įsigyti jos autorines teises. Buvo nufilmuotas video klipas ir sukurtos keturios kūrinio versijos: remix, ispaniška, rusiška ir lietuviška. Ji buvo įtraukta į rinkinį „Future Hits Dance Italia Vol 2“, kuris buvo išleistas keliose užsienio šalyse, tokiose kaip, Šveicarija, Austrija ir Vokietija. Rusiškoji dainos versija labai greitai tapo hitu Baltarusijoje. Įkvėptas tokios sėkmės, kartu su Mino, Andre sukūrė naują dainą „Baila Amor“ ir „Tu mano fortūna“. Pastaroji buvo sukurta italų atlikėjo Vasco Rossi dainos pagrindu. Su šia daina 2005 m. gruodį laimėjo pirmąją vietą „Lietuvos dainų dešimtuke“. Kovo mėnesį išleido naują dainą „Be tavęs“ ir gegužę „Man reikia saulės“. Ši daina vėl laimėjo „Lietuvos dainų dešimtuką“.

2006 m. spalio mėn. pasirodė nauja daina „Ciao Bella“, kurios video klipas „Tango TV apdovanojimuose“ laimėjo geriausio solo video klipo atlikėjo nominacioje. Tais pačiais metais, Andre karjera pasisuko kiek kita linkme, kai jis gavo pasiūlymą filmuotis vokiečių režisieriaus Reiner Matsutani filme „Das Interno“. Kiek vėliau pagaliau pasirodė albumas „Aš lieku Lietuvoj“. Toks albumo pavadinimas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Tuo metu, Lietuvą užplūdus emigracijos bangai, Andre nusprendė pasilikti ir gyventi Lietuvoje.

2007 m. pradžioje, sunkiai susirgus tėvui, grįžo į Italiją. Ten buvo beveik iki rugpjūčio mėnesio. Tuo laikotarpiu jis labai dažnai grįždavo į Lietuvą dalyvauti TV laidose ir surengė kelis koncertus. Pradėjęs bendradarbiauti su gitaros virtuozu Lorenzo Iorio, sukūrė ir įrašė daug dainų.

2008 m. su Lorenzo ir būgnininku Riccardo Bondini, surengė koncertų turą po Lietuvos kalėjimus. Tais pačiais metais išleido dar dvi naujas dainas: „www.myliu tave“ ir „Dolce Vita“. Abi dainos buvo sukurtas bendradarbiaujant su Lorezno Iorio. Dainos „Dolce Vita“ video klipas buvo įrašytas režisieriaus Francesco Monaco.

2009 m. su artimiausių draugų grupele išsirengė į kelionę aplink pasaulį. Tais pačiais metais Andre karjerą sudrebino skandalas. Daina „Melody Maker“, kuri buvo patalpinta į „My space web site“, buvo labai panaši į pasaulinio garso dainininkės Jennifer Lopez naujausią dainą „Hold it, don’t drop it“. Įdomi aplinkybė ta, kad Andre daina buvo keleriais metais senesnė nei J. Lopez. Tačiau Andre neturėjo jokių priekiaštų ir niekaip nekomentavo susidariusios situacijos.[3] [4]

2010 m. Andre grįo į Lietuvos muzikinį pasaulį su daina, skirta pagerbti Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Daina greitai išpopuliarėjo ir susilaukė daug prieštaringų vertinimų.

2011 m. išleista nauja nuotaikinga ir linksma daina „Mano mergaitė bomba“. Žodžius dainai parašė Hokshila Andrade, kurį Andre sutiko Havajuose per savo kelių mėnesių trukmės kelionę po pasaulį.

2012 m. pasirodė daina „Pasaulio pabaiga Lietuvoje“, skirta paminėti majų pranašautai pasaulio pabaigai.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka