Aleksandras Paulionis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Aleksandras Paulionis (g. 1917 m. gegužės 2 d. Rusijoje) – vargonininkas, chorvedys, dainininkas (bosas).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo jaunystės pamėgęs muziką, išmoko vargonuoti, studijavo Kauno muzikos mokykloje ir konservatorijoje, dainavo Valstybės teatro chore, operų spektakliuose atlikdavo mažesnes boso partijas, dainavo vokaliniame vyrų kvartete.

1944 m. su šeima pasitraukė į Vokietiją, apsigyveno lietuvių stovykloje Rosenheime – Amerikos zonoje. Dainavo atgaivintame vyrų vokaliniame kvartete, kuris koncertavo lietuvių stovyklose ir Amerikos kariškiams Berlyne, Drezdene ir kitur.

1948 m. atvykęs į Kanadą, kurį laiką dirbo Ontario provincijos sidabro kasyklose, o vėliau pradėjo vargonininkauti ir koncertuoti kaip solistas. 1953 m. Toronte dalyvavo operos solistų konkurse, kuris buvo transliuojamas per Kanados radiją.

Klebono B. Mikalausko pakviestas, 1954 m. persikėlė į St. Catharines miestą ir pradėjo vargonininkauti Angelų Karalienės lietuvių parapijoje, suorganizavo apylinkės chorą, kuris giedojo bažnyčioje ir dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Vėliau buvo pakviestas vargonininko ir dirigento pareigoms anglų katalikų St. Mary’s bažnyčioje, kur dirbo visą dešimtmetį. Jo vadovaujamas vyrų choras pagarsėjo profesionaliu grigališkuoju giedojimu ir konkursuose laimėjo nemaža premijų.

19661982 m. – Hamiltono Aušros Vartų lietuvių parapijos vargonininkas ir choro vadovas. Jo choras giedojo bažnyčiose, rengė koncertus, bendravo su JAV Rochesterio miesto parapijos choru, dalyvavo JAV ir Kanados lietuvių dainų šventėse.

Nuo 1982 m. – vėl St. Catharines Angelų Karalienės lietuvių parapijos vargonininkas ir choro vadovas. Buvo dainų švenčių garbės dirigentas, aranžavo dainų ir giesmių chorams, 1984 m. prisidėjo prie Toronto „Gintaro" ansamblio plokštelės repertuaro parengimo.

Šaltinis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.