Albanijos Rivjera

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Albanijos Rivjera žemėlapyje

Albanijos Rivjera (alb. Riviera Shqiptare) – Jonijos jūros pakrantė, besidriekianti pietvakarių Albanijoje, Vliorės apskrityje, Keraunijos kalnų papėdėje. Driekiasi nuo Sarandės pietuose iki Logaros perėjos šiaurėje. Ilgis – 476 km.

Albanijos Rivjera yra svarbi poilsinė, turistinė Albanijos sritis. Kraštas pasižymi ne tik smėlio paplūdimiais, žydravandene jūra, bet ir vaizdingomis kalnų pašlaitėmis, ten vešinčiais pušynais, vaismedžių bei alyvmedžių giraitėmis, taip pat tarpekliais, upių slėniais, urvais. Išlikę daug tradicinės architektūros kaimų ir miestelių su stačiatikių bažnyčiomis, pilimis. Šiaurinė pakrantės dalis patenka į Logaros nacionalinį parką, pietinė – į Butrinto nacionalinį parką, Karaburno pusiasalis ir Sazanio sala – į Karaburuno-Sazanio nacionalinį jūrinį parką.

Svarbiausios Albanijos Rivjeros gyvenvietės bei lankytinos vietos: Sarandė, Ksamilas ir Ksamilo salos, Dermis, Karaburuno pusiasalis, Sazanis, Boršis, Himarė, Kiparo, Palasė, Lukovė, Pikeras, Zvernecas ir Nartos lagūna, Porto Palermo pilis, Butrintas, Ali Pašos pilis.