Pereiti prie turinio

Age of Empires (serija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Age of Empires“ serijos logotipas

„Age of Empires“ – asmeniniams kompiuteriams skirta kompiuterinių strateginių žaidimų serija, kurią sukūrė „Ensemble Studios“ ir išleido „Microsoft Studios“. Pirmasis šios serijos žaidimas buvo „Age of Empires“, išleistas 1997 m. Nuo tada pasirodė dar septyni žaidimai ir trys nepriklausantys serijai. Serijos žaidimai yra istoriniai realaus laiko strategijos žaidimai, juose yra du pagrindiniai žaidimo režimai: atsitiktinis žemėlapis ir kampanija. „Age of Empires“ žaidimai rungtyniavo su kita populiaria strategijos serija „Civilization“.

„Age of Empires“ serijos žaidimų kopijų parduota per 20 milijonų.[1]

Žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmajame serijos žaidime, „Age of Empires“, veiksmas sutelktas į įvykius Europoje, Afrikoje ir Azijoje, kurie trunka nuo akmens amžiaus iki geležies amžiaus, šio žaidimo papildymas „The Rise of Rome“ stebi Romos imperijos formavimąsi ir jos plėtimąsi. Tęsinys „Age of Empires II: The Age of Kings“ vyksta viduramžiuose, o šios dalies papildymas „The Conquerors“ yra sutelktas į ispanų Meksikos užkariavimą. Vėliau išleisti trys „Age of Empires III“ žaidimai vyksta ankstyvajame moderniajame laikotarpyje, kai europiečiai užkariavo Ameriką ir kai keletas Azijos tautų buvo nuosmukyje. Naujausia dalis „Age of Empires Online“ siūlo žaisti žaidimą nemokamai (free-to-play) pasinaudojant „Games for Windows Live“ paslauga.

Atskiras žaidimas „Age of Mythology“ yra sukurtas taip pat tame pačiame laikotarpyje kaip ir „Age of Empires“, tačiau koncentruotas į mitologiją iš graikų, egiptiečių ir norvegų pasaulio.

Age of Empires[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Age of Empires.

Žaidimas buvo išleistas 1997 m. spalio 26 d. Veiksmas vyksta laikotarpyje nuo akmens iki geležies amžiaus, o papildymas „The Rise of Rome“, kuris pasirodė 1998 m. spalio 31 d., seka Romos imperijos stiprėjimą.

Age of Empires II[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Age of Empires II.

Žaidimas buvo išleistas 1999 m. rugsėjo 30 d. Jis seka Europos ir Azijos istoriją viduramžiuose, jo papildymas „The Conquerors“, pasirodęs 2000 m. rugsėjo 24 d., vyksta tame pačiame laikotarpyje, tačiau jame dar yra įtrauktas ispanų Meksikos užkariavimas.

Age of Empires III[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Age of Empires III.

Žaidimas buvo išleistas 2005 m. spalio 18 d. Žaidimas ir jo pirmasis papildymas „The WarChiefs“, kuris pasirodė 2006 m. spalio 17 d., vyksta Amerikos kolonizacijos laikotarpyje, o antrasis papildymas „The Asian Dynasties“ (2007 m. spalio 23 d.) seka tą patį laikotarpį Azijoje.

Age of Empires IV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Age of Empires IV.

Išleistas 2021 m. spalio 28 d. asmeniniams Microsoft Windows kompiuteriams. Žaidimo istorinis laikotarpis sugrąžina į viduramžius, panašiai kaip ir antrojoje dalyje. Kiekviena pasirinktina tauta turi unikalių ypatybių, suteikiančių atitinkamą pranašumą varžantis.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Bruce Shelley (2008 m. rugpjūčio 22 d.). „Age Series Passes 20 Million Units Sold Mark“. Ensemble Studios. Suarchyvuotas originalas 2008-09-14. Nuoroda tikrinta 2013 m. gruodžio 23 d..

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]