Afiša (grupė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Afiša
Kilmė Lietuva
ŽanraiAlternatyvusis rokas / Pop / New Wave / Lo-fi
Aktyvumo metai19921995
Nariai
Jonas Takarevičius

Afiša – lietuvių alternatyvaus pop/roko grupė, susikūrusi 1992 m. Ukmergėje. 1995 m. liepos 30 d. iš gyvenimo pasitraukus dvidešimtmečiui jos lyderiui, dainų tekstų ir muzikos autoriui bei gitaristui Jonui Takarevičiui grupė iširo. Daug grupės kūrinių yra perkurta kitų roko atlikėjų.

Pripažinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jono Takarevičiaus gimtajame mieste Ukmergėje jo muzikinis palikimas ir nuopelnai Ukmergės muzikinei kultūrai itin vertinami.[reikalingas šaltinis]

2010 m. kovo 26 d. Ukmergės kultūros centre jaunimo muzikos klubo „Rockmergė“ iniciatyva surengtas koncertas, pavadinimu „Jono „Lietaus“ Takarevičiaus atidėtas gimtadienis“, kuriame Ukmergės miesto muzikos grupės ir atlikėjai Requiem, Weekends, Golden Parazyth, Bjelle, Cobi, Soda Pop, Cool Gardens, The Nominals ir kiti perdainavo daugelį grupės dainų.[1] Koncertas, šį kartą pavadintas „Aš būčiu čia“, vėl surengtas 2011 m. kovo 18 d., Ukmergėje. Sutraukusiame pilną žiūrovų salę ir tiesiogiai transliuotame internetu teatralizuotame koncerte „Afišos“ kūrinius ir Jono Takarevičiaus kūrinius atliko Ukmergiškiai atlikėjai Vigintas Zmejauskas, Živilė Rastauskaitė, Bjelle ir PERU su choru ir kiti. Atlikėjams akomponavo styginių, mušamųjų, akordeono, fortepijono ir trijų gitarų orkestras. Buvo atlikti populiariausi grupės kūriniai – „Svetimi“, „20-as pavasaris“, „Apie ką tau papasakot“, „Amžinybės dėsniai“, „Liūdesio kambary“, „Plauki mano upe“, „Mūsų žiema“, „Aš būsiu čia“.

Kūriniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dainą „Svetimi“[2] 1998 m. perdainavo debiutuojanti grupė „Mango“. Perdainuota daina susilaukė didelio populiarumo ir pasiekė pirmąsias Lietuvos radijo stočių topų vietas. Iš visų grupės dainų šis kūrinys labiausiai mėgstamas klausytojų bei pačių grupės narių.[3]

Dainą „Aš būsiu čia“ 2007 m. perdainavo grupė „Natas“.[4] 2010 m. šią dainą atlikę talentų realybės šou „Lietuvos talentai“ dalyviai „Bjelle ir PERU“ nugalėjo pusfinalyje ir pateko į didįjį finalą.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Tamsos vaikai (1995 m.)
  • Niekas negrįžta atgal

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]