Pereiti prie turinio

2000 m. Rusijos prezidento rinkimai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vladimiras Putinas tapo antruoju šalies prezidentu.

2000 m. Rusijos prezidento rinkimai – treti Rusijos prezidento rinkimai šalies istorijoje, vykę 2000 m. kovo 26 d. Prieš tai du kartus prezidentu buvęs Borisas Jelcinas atsistatydino paskutinę 1999 m. dieną. Laikinuoju prezidentu iki rinkimų buvo paskirtas Vladimiras Putinas. Jis ir nugalėjo šiuose rinkimuose.

Kandidatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuose rinkimuose norą dalyvauti pareiškė 33 kandidatai, tačiau rinkimų komisija įregistravo 12 iš jų. Vėliau vienas kandidatas atsisakė ir rinkimuose dalyvavo 11 politikų.

Stebėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rinkimus stebėjo vietiniai ir užsienio atstovai. Europos Parlamento stebėtojai po rinkimų pateikė savo ataskaitą, kurioje teigiama: „Vienas didžiausių rinkimų pažeidimų buvo vienodų teisių kandidatams pasirodyti TV eteryje nesuteikimas“, „Dėl labai didelio valdžios spaudimo nei valstybinės, nei privačios žiniasklaidos priemonės negalėjo pateikti teisingos informacijos visuomenei apie rinkimus.“ Stebėtojai taip pat pabrėžė, kad žiniasklaidos pranešimams didelę įtaką daro politinės institucijos.[1]

Taip pat buvo rasta kitų svarbių rinkimų pažeidimų, kurie galėjo nulemti lengvą V. Putino pergalę pirmame rate.[2]

Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rinkimuose V. Putinas gavo 39 740 467 balsus, tai sudarė 52,94 % balsų. Genadijus Ziuganovas (Komunistų partijos narys) liko antras – 29,21 % balsų.

Didžiausią palaikymą V. Putinas gavo Ingušijoje – 85,42 %, mažiausią – Čečėnijoje (29,65 %).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]