Pereiti prie turinio

Žemės valanda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Akcijos logotipas

Žemės valanda (angl. Earth Hour) – pasaulinė akcija, vykstanti kovo 28 - 29 d., kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Vyksta nuo 20 iki 21 val. vietiniu laiku. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

Akcijos organizatoriai Pasaulio laukinės gyvūnijos fondas ir dienraštis The Sydney Morning Herald. Pirmoji Žemės valanda vyko 2007 m. kovo 31 d. Sidnėjuje. Tuomet akcijoje dalyvavo ~2 mln. gyventojų ir virš 2000 įstaigų, išjungtas Sinėjaus operos ir baleto teatro, tilto ir daugelio kitų objektų apšvietimas. Akcijos metu elektros vartojimas sumažėjo tarp 2,1 % ir 10,2 %.

2008 m. Žemės valanda tapo tarptautine akcija, kadangi prie Sidnėjaus prisidėjo ne tik kiti Australijos, bet ir viso pasaulio miestai (tokie kaip Londonas, Dublinas, Bankokas, Manila, Majamis, Kopenhaga, Delis, Tel Avivas, Monrealis, Kvebekas, Dubajus, Čikaga, San Fransiskas ir kt.). Kitų miestų gyventojai ir įmonės taip pat skatinami prisijungti prie akcijos.