Pereiti prie turinio

Šri Matadži Nirmala Devi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Šri Matadži Nirmala Devi

Šri Matadži Nirmala Devi (gimė: 1923 m. kovo 21 d. Indijoje, mirė: 2011 m. vasario 23 d., Genujoje, Italijoje.) Sachadža Jogos, populiarios visame pasaulyje meditacijos formos, įkūrėja, visuomenės veikėja.

Gimė 1923 m. kovo 21 d. ir išaugo Indijoje, indų krikščionių šeimoje. Jos tėvas buvo žymus advokatas ir politikas, Nacionalinės Ansamblėjos narys, aktyvus kovotojas už Indijos nepriklausomybę britų okupacijos metais, kalbų žinovas, vertėjas (išvertė Koraną į hindi kalbą). Motina turėjo matematikos mokslinį laipsnį. Abu tėvai buvo ilgai kalinami už dalyvavimą nepriklausomybės judėjime. Kai Šri Matadži buvo dar mergaite, jai tekdavo būti kartu su tėvais Mahatmos Gandžio ašrame, kur Mahatma Gandis aptarinėjo su ja dvasinius dalykus, judėjimo tikslus ir uždavinius. Šri Matadži buvo Indijos judėjimo už nepriklausomybę jaunimo lyderė. Ji aktyviai dalyvavo pogrindinėje veikloje, metė mokslus, jau po Indijos nepriklausomybės atgavimo, paklususi savo tėvų sprendimui, nebaigusi savo medicinos studijų, ištekėjo 1947 m. ir tapo paprasta namų šeimininke. Jos vyru, abiejų pusių tėvų sutarimu, tapo S. P. Šrivastava.

Šri Matadži yra iniciatorė ir dalyvė daugelio tarptautinių konferencijų. Už savo taikdarišką veiklą ji apdovanota JTO Taikos medaliu ir yra daugybės miestų garbės svečias, įskaitant Ameriką ir Europą. 1997 m. Vieningu tarptautiniu fondu ji įtraukta į iškiliausių planetos žmonių sąrašą.

Šri Matadži palaikė Namų raupsuotiesiems įkūrimą ir darbą, Namų vienišoms moterims (našlėms ir t. t.), organizavo aklųjų apmokymą Bombėjuje, vadovavo Filmų Jaunuomenei Draugijai. Įkūrė Sachadža Jogąjogos sistemą.

Tarptautiniai nuopelnai ir apdovanojimai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
  • 1986 m. – Italijos valdžia paskelbė „Metų Asmenybe“;
  • 1989 m. – JTO taikos medalis;
  • 1993 m. – Sankt-Peterburgo Mokslo ir Meno akademijoje išrinkta garbės nariu;
  • 1993 m. – Ajatola Medchi Ruchani, vienas iš tarptautinių Šiitų musulmonų lyderių, sukvietė religijų lyderių pasaulinį kongresą, kad sukurti pasaulinę chartiją, besiremiančią Šri Matadži mokymu;
  • 1995 m. – apdovanota Rumunijos Ekologijos universiteto garbės Daktarės laipsniu parapsichologijos ir mąstymo moksle;
  • 1998 m. – Tarptautinio Santarvės fondo Santarvės apdovanojimas.

Įkurtos nevyriausybinės organizacijos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
  • Tarptautinė ligonininė Mumbajuje, kurioje, naudojant Sahadža jogos metodus, žmonėms duodamas šansas išsigydyti nuo neišgydomų ligų.
  • Tarptautinis vėžinių susirgimų tyrimų centras Mumbėjuje, studijuojantis Sahadža jogos metodų poveikį, gydant įvairiausius susirgimus, įskaitant ir psichosomatinius.
  • Tarptautinė klasikinės indiškos muzikos mokykla Nagpure.
  • Paramos namai neturtingiesiems Delio gyventojams, suteikiantys prieglaudą benamiams.