Šakių miškų urėdija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Šakių miškų urėdija − viena iš 42 miškų urėdijų, turto patikėjimo teise valdanti, naudojanti valstybinius miškus, vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą.

Iki 1944 m. Šakių miškų urėdijos teritorijoje veikė Šakių ir Lekėčių miškų urėdijos. 1945 m. tiek Lekėčių, tiek ir Šakių miškų urėdijos buvo panaikintos. 1946 m. Šakių miškų urėdijos teritorija buvo perskirstyta. Kidulių ir Plokščių girininkijos tuo metu priklausė Jurbarko miškų urėdijai, Jančių girininkija − Kazlų Rūdos miškų urėdijai, Lekėčių girininkija − Kauno miškų urėdijai. Tokia situacija tęsėsi iki 1956 m. pabaigos. 1957 m. sausio 1 d. buvo įkurtas Šakių miškų ūkis.

Šakių miškų urėdijos valdomų miškų plotas yra 25 400 ha. Miškingumas urėdijos teritorijoje yra mažesnis nei vidutinis Lietuvoje ir siekia 25 %.

Šakių miškų urėdas − Sigitas Tamošaitis.

Miškai urėdijos teritorijoje išsidėstę netolygiai. Didžiausi miško masyvai koncentruoti šiaurinėje ir rytinėje urėdijos teritorijos dalyje, o pietuose išsidėstę tik nedideli miškeliai. Apie pusė visų urėdijos valdomų miškų priklauso vienam iš didžiausių šalyje Kazlų Rūdos miškų masyvui. Spygliuočių medynai užima apie 60 % visų urėdijos medynų, daugiausiai yra pušynų. Urėdijoje yra nemažai mišrių medynų, ypač beržynų ir uosynų.

Miškų urėdijoje iš saugomų teritorijų yra Novaraisčio ornitologinis draustinis.

Šakių miškų urėdijos miškai suskirstyti į 9 girininkijas.

Girininkijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Girininkija Girininkijos vieta
Seniūnija Gyvenvietė
Baltkojų Šakių seniūnija Baltkojai
Gelgaudiškio Plokščių seniūnija Pajotijai
Kidulių Kidulių seniūnija Kiduliai
Klevinių Lukšių seniūnija Šiaudiniai
Lekėčių Lekėčių seniūnija Lekėčiai
Plokščių Plokščių seniūnija Buižiai
Sutkų Kriūkų seniūnija Patašiai
Šakių Šakių seniūnija Giedručiai
Šilagirio Lekėčių seniūnija Lekėčiai

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]