World Wrestling Entertainment

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Tango-nosources.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Logotipas nuo 2014 m. rugpjūčio mėn.

World Wrestling Entertainment, Inc.“, paprastai sutrumpintai vadinama WWE – amerikiečių profesionalių imtynių organizacija.

Ši organizacija buvo įkurta 1953 m. kaip „Capitol Wrestling Corporation“.[1] Tai didžiausia pasaulyje profesionalių imtynių organizacija, kurios imtynininkų sąrašas yra suskirstytas į dvi pagrindines WWE laidas – „Smackdown! ir „RAW“.

Kaip ir kitose profesionaliose imtynių organizacijose, WWE laidos yra ne teisėtos varžybos, o pramoginis spektaklis, kuriame vyksta siužeto, scenarijaus ir iš dalies choreografinio pobūdžio rungtynės, tačiau rungtynėse dažnai atliekami judesiai, kurių netinkamas atlikimas gali kelti imtynininkams pavojų susižeisti ar net žūti. 1989 m. WWE savininkas Vince McMahon, siekdamas išvengti sporto komisijų mokesčių, viešai pripažino, kad profesionalios imtynės yra iš anksto surežisuotos. WWE savo produktą vadina sporto pramoga, pripažindama imtynių sporto ir dramos teatro šaknis.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Michel Desbordes, André Richelieu. Global Sport Marketing: Contemporary Issues and Practice. Routledge, 2012, p. 141. [1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]