Wild Orchid

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Wild Orchid

Renee Sands, Stefanie Ridel, Stacy Ferguson
Biografija
KilmėJungtinės Amerikos Valstijos
ŽanraiHiphopas, R&B, Soul
Aktyvumo metai19912004 m.
Įrašų kompanijaSony/RCA/Yellow Brick
Susijusi veiklaEden's Crush
Buvę nariai
Stacy Ferguson (1991—2001)
Renee Sands (1991–2004)
Stefanie Ridel (1991–2004)
Micki Duran (1991–1995)
Heather Holyoak (1991)

„Wild Orchid“ buvo Jungtinių Amerikos Valstijų pop grupė, susikūrusi 1991 m. ir kurios narės buvo Fergie, Renee Sands, Stefanie Ridel, Micki Duran ir Heather Holyoak.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Wild Orchid“ susikūrė tada, kai dar grupės narė dar buvo paauglės. Dainų autorius Bobby Sandstrom padėjo grupei parašyti ir įrašyti demo dainas. Jos pirmiausiai pasirašė kontraktą su kompanija „Sony Publishing“, o 1994 m. grupė pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „RCA Records“.[2] Pirmasis grupės pavadinimas buvo „NRG“, tačiau dėl teisinių problemų pavadinimą pakeitė. Pradinėje grupės sudėtyje buvo dainininkė Heather Holyoak, kuri paskui paliko grupę dėl koledžo ir ją pakeitė Micki Duran. Micki paskui paliko grupę dėl aktorės karjeros.

1996 m. grupė išleido pirmąjį singlą pavadinimu „At Night I Pray“, dainos vaizdo klipo režisierius buvo Marcus Nispel. Vaizdo klipas dažnai buvo transliuojamas per MTV ir VH-1 kanalus. 1997 m. grupė išleido savodebiutinį albumą, pavadinimu „Wild Orchid“. Albumas buvo parduotas daugiau nei vieno milijono tiražu pasauliniu mastu. Iš albumo buvo išleisti singlai „Talk to Me“ (kuris buvo panaudotas filme „Skuba tik kvailiai“), „At Night I Pray“ ir „Supernatural“. Albumas buvo nominuotas Billboard muzikos apdovanojimuose už „Talk to Me“ ir „Lady Of Soul/Soul Train Award“ apdovanojimuose bei Amerikos muzikos apdovanojimuose kaip Mėgstamiausias naujas R&B/Soul atlikėjas.

1997 m. pabaigoje grupė pradėjo koncertinį turą su „98 Degrees“ ir „'NSYNC“ bei išleido antrąjį studijinį albumą „Oxygen“, kuriame buvo singlas „Be Mine“. "[3]

1999 m. atliko dainas „Declaration“ ir „Come As You Are“ TV seriale „Beverly Hills, 90210“ (serija pavadinimu „Beheading St. Valentine“).

Wild Orchid taip pat vedė „Fox Family“ kanalo šeštadienio ryto laidą „Great Pretenders“. Vėliau jos pradėjo koncertuoti su Cher ir Cyndi Lauper.

2001 m. jos išleido singlą „Stuttering (Don't Say)“. Tais pačiais metais grupė parašė dainą kitai merginų grupei „Eden's Crush“, daina vadinosi „What’s Good 4 The Goose“. „Stuttering (Don’t Say)“ buvo paskutinis grupės singlas, kuriame buvo Stacy Ferguson vokalai. 2003 m. Stacy pasivadinusi Fergie prisidėjo prie hiphopo grupės „Black Eyed Peas“.

2003 m. „Wild Orchid“ sudarė tik Renee ir Stefanie. Jų ketvirtasis albumas „Hypnotic“ tačiau jis patyrė komercinę nesėkmę. 2004 m. įrašų kompanija atsisakė bendradarbiauti su grupe, kadangi grupė per tiek metų taip ir netapo populiari, ir buvo nuostolinga, grupė oficialiai išsiskyrė.

Po išsiskyrimo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2006 m. rugsėjo 26 d. „Sony BMG“ išleido albumą „Talk To Me: Hits, Rarities & Gems“, kuriame buvo visi „Wild Orchid“ singlai.

2006 m. Fergie atskleidė, jog paliko grupę dėl grupės įvaizdžio ir narkotikų priklausomybės. Tačiau viename iš „Wild Orchid“ koncertų ji susitiko pirmą kartą will.i.am.[4]

Renee įgarsino dainuojančią princesę Fioną iš filmo „Šrekas“.

Stefanie susikoncentravo ties dainų rašymu ir prodiusavimo. Ji parašė bei prodiusavo visas grupės „Slumber Party Girls“ debiutinio albumo „Dance Revolution“ dainas. Taip pat prodiusavo atlikėjos Joanna debiutinį albumą bei parašė dvi dainas Fergie debiutiniam albumui „The Dutchess“. Stefanie taip pat įkūrė organizaciją „Talent Bootcamp“, kuri moko naujus muzikos talentus. Ji taip pat rašo dainas Prima J, Girlicious ir The Pussycat Dolls. Ji parašė kelias dainas „Bratz“ filmui bei įgarsino veikėjos Yasmin vokalus.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompiliaciniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Pavadinimas Albumas Hot 100 Sales Top 40 R&B Kanada
1996 At Night I Pray Wild Orchid 63 - 29 67 29
1997 Talk to Me Wild Orchid 48 10 31 85 38
1997 Supernatural Wild Orchid 70 - - - -
1998 Be Mine Oxygen 103 - - - -
2001 Stuttering (Don't Say) Fire - - 33 - -

Vaizdo klipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „At Night I Pray“ (Režisieriaus versija)
  • „At Night I Pray“ (Oficiali versija)
  • „Talk To Me“
  • „Talk To Me“ (Ilgesnė versija)
  • „Supernatural“ (Versija be repo)
  • „Supernatural“ (Oficiali versija)
  • „Merry Kris – Mix“
  • „My Tambourine“
  • „Be Mine“

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]