We Are the World

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Nepainioti su „We Are Here to Change the World“ – Maiklo Džeksono daina, skambančia filme „Captain EO“.
„We Are the World“
USA for Africa singlas
iš albumo We Are the World
Išleistas1985 m. kovo 7 d.
Formatas7", 12" vinilinės plokštelės
Įrašytas1985 m. sausio 28 d.
ŽanrasPop, gospelas
Trukmė6:24 (7" versija)
7:09 (12" versija)
Įrašų kompanijaColumbia Records
AutoriusMichael Jackson
Lionel Richie
ProdiuserisQuincy Jones
Michael Omartian

„We Are the World“ yra 1985 metais Maiklas Džeksonas ir Lionelis Riči parašyta, prodiuserio Kvinsis Džounsas prodiusuota ir populiariausių muzikantų atlikta daina, kuria buvo renkami pinigai organizacijai „USA for Africa“. Labdaros singlu buvo siekiama surinkti pinigų ir padėti vargstantiems nuo bado Etiopijoje, kai šalį 19841985 m. užklupo netipinės sausros.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Idėją rinkti pinigus iniciavo Haris Belafonte. Jo vadybininkas Kenas Kragenas buvo įkvėptas britų supergrupės „Band Aid“ ir jų 1984 m. sėkmės su labdaros daina „Do They Know It‘s Christmas“ ir pasiūlė, kad dainą atliktų muzikantų kolektyvas.

Atlikėjai susirinko „A&M Recording StudiosHolivude, Kalifornijoje 1985 m. sausio 28 d. Kragenas parinko „Amerikos muzikos apdovanojimų“ (angl. American Music Awards) naktį tam, kad kiek įmanoma daugiau dainininkų būtų vienoje vietoje. Rašytiniuose kvietimuose jiems buvo patarta „palikti savo ego už durų“.

Iš viso įraše 45 dalyvavo dainininkai, taip pat ir Bobas Geldofas – jis Didžiojoje Britanijoje subūrė „Band Aid“. Vedantieji vokalai teko 21 atlikėjui: Lionel Richie, Stevie Wonder, Paul Simon, Kenny Rogers, James Ingram, Michael Jackson, Diana Ross, Tina Turner, Billy Joel, Willie Nelson, Dionne Warwick, Steve Perry, Bruce Springsteen, Al Jarreau, Huey Lewis, Cyndi Lauper, Bob Dylan, Kim Carnes ir Ray Charles.

Įrašų kompanija „Columbia Records“ apmokėjo singlo gamybos ir platinimo išlaidas. „We Are the World“ parduotuves pasiekė antradienį, 1985 m. kovo 5 d. . Visos 800 000 singlo kopijų buvo išparduotos iki savaitgalio pabaigos. „We Are the World“ debiutavo „Billboard Hot 100“ sąraše 21 numeriu. Balandžio 5 daugiau kaip 5 000 radijo stočių tuo pačiu metu grojo šią dainą. JAV „We Are the World“ tapo singlu numeris 1 ir šioje pozicijoje išsilaikė keturias savaites.

1986 m. daina laimėjo 4 „Grammy“ apdovanojimus: „Metų daina“, „Metų įrašas“, „Geriausias dueto ar grupės pasirodymas“, „Geriausias muzikinis klipas“.

JAV iš viso parduota 7,5 milijono kopijų. Singlas taip pat buvo išleistas ir kaip albumas „We are the World“, kurio iš viso parduota daugiau nei 3 milijonai kopijų. Papildomai albume buvo ir anksčiau neišleistos Tinos Turner, Prine'o, Springsteeen, Rogers, Chicago, Huey Lewis and the News, Stevio Perry ir The Pointer Sisters dainos. Taip pat ir dar viena labdaros tikslais parašyta daina „Tears Are Not Enough“. Ją atliko Kanados grupė „Nothern Lights“.

Įskaitant pajamas iš singlų, albumo, muzikinio klipo ir su singlu susijusių prekių pardavimo, „We Are the World“ iš viso kenčiantiems nuo bado Etiopijoje surinko 63 milijonus JAV dolerių.