Warpaint

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Warpaint

Warpaint koncerto metu 2011 m.
Biografija
KilmėLos Andželas, Kalifornija, JAV
ŽanraiIndie rock, psichodelinis rokas, art rock, dream pop
Aktyvumo metai2004–dabar
Įrašų kompanijaManimal, Rough Trade
Susijusi veiklaSwahili Blonde, John Frusciante, Josh Klinghoffer
Svetainėwarpaintwarpaint.com
Nariai
Emily Kokal
Theresa Wayman
Jenny Lee Lindberg
Stella Mozgawa
Buvę nariai
Shannyn Sossamon
David Orlando
Michael Quinn
Josh Klinghoffer

Warpaint – amerikiečių indie roko grupė iš Los Andželo, susikūrusi 2004 m. Nuo pat grupės pradžios, joje grojo Emily Kokal (vokalas, gitara), Theresa Wayman (gitara vokalas) ir Jenny Lee Lindberg (bosinė gitara, papildomi vokalai). 2009 m. prie grupės prisijungė Stella Mozgawa (būgnai).

2008 m. buvo išleistas debiutinis grupės EP „Exquisite Corpse“, kurio suvedimo ir garso dizaino darbus atliko tuometinis grupės „Red Hot Chili Peppers“ gitaristas John Frusciante. Būgnais grojo dabartinis gitaristas Josh Klinghoffer. 2010 m. spalį buvo išleistas debiutinis grupės albumas „The Fool“, o 2014 m. sausį – antrasis albumas „Warpaint“.

Grupės istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susikūrimas (2004–2007)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Warpaint“ susikūrė 2004 m. Los Andžele, per Valentino dieną. Pradinę grupės sudėtį sudarė vaikystės draugės Theresa Wayman bei Emily Kokal, kartu su seserimis Shannyn Sossamon ir Jenny Lee Lindberg. Tris metus grupė grojo tik Los Andžele bei jo apylinkėse. Tuo metu buvo parašytos trys dainos („Stars“, „Beetles“ ir „Elephants“), kurios vėliau pateko į debiutinį grupės EP.

Exquisite Corpse (2007–2009)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. gruodį, kartu su prodiuseriu Jacob Bercovici, grupė pradėjo įrašinėti savo debiutinį EP „Exquisite Corpse“. Įrašymo darbai truko virš dviejų mėnesių. Albumo suvedimo ir garso dizaino darbus atliko tuometinis „Red Hot Chili Peppers“ gitaristas bei Emily Kokal vaikinas John Frusciante. 2008 m. grupė pati išleido savo debiutinį EP, kuris iškart pasiekė pirmąją vietą Los Andželo „Amoeba Music“ vietinių atlikėjų tope. 2009 m. „Manimal Vinyl“ leidykla išleido „Exquisite Corpse“ visame pasaulyje.

2009 m. žiemą prie grupės prisijungė būgnininkė Stella Mozgawa. Neilgai trukus, „Warpaint“ pasirašė sutartį su „Rough Trade Records“ leidykla ir pradėjo turą po Šiaurės Ameriką bei Europą.

The Fool (2009–2012)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2010 m. spalio 25 d. buvo išleistas debiutinis grupės albumas „The Fool“, susilaukęs nemažo kritikų susidomėjimo ir įvertinimo. Pirmasis albumo singlas "Shadows buvo išleistas 2011 m. sausio 10 d. Dainos remixas „Shadows (Neon Lights Remix)“ susilaukė didelio populiarumo ir buvo grojamas „BBC Radio 1“ radijuje.

„Warpaint“ koncertavo JAV ir Europoje 2011 m. pavasarį ir vasarą. Grupė grojo įvairiuose festivaliuose, sulaukdama vis daugiau dėmesio. 2011 m. buvo perleistas singlas „Undertow“, kuris Jungtinėje Karalystėje pasiekė 92-ąją vietą, o Australijoje – 75-ąją.

Warpaint (2014–dabar)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. vasarį, interviu metu, Theresa Wayman atskleidė, jog grupė siekia įrašyti minimalistinį albumą ir jog grupė yra sukūrusi keletą dainų, kuriose eksperimentuojama akustinėmis gitaromis bei mušamaisiais. Emily Kokal taip pat pridėjo, jog albume bus dainų, įkvėptų R&B ir hiphopo, skambės ritminės mašinos bei ambientinės muzikos elementai. Albume skambės daugiau sintezatorių, nei gitarų ir skambesys bus visiškai kitoks, nei ankstesniajame albume.

Albumas, pavadintas grupės vardu, buvo išleistas 2014 m. sausio 17 d.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupės nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai nariai
  • Emily Kokal – vokalas, gitara, sintezatorius(2004–dabar)
  • Theresa Wayman – gitara, klavišiniai, vokalas, būgnai (2004–dabar)
  • Jenny Lee Lindberg – bosinė gitara, vokalas(2004–dabar)
  • Stella Mozgawa – būgnai, gitara, klavišiniai, vokalas(2009–dabar)
Buvę nariai
  • Shannyn Sossamon – būgnai, vokalas(2004–2008)
  • David Orlando – būgnai(2007–2009)
  • Michael Quinn – būgnai, violončelė (2009)
  • Josh Klinghoffer – būgnai, gitara(2007)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]