Volstrytas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Wall Street)
Jump to navigation Jump to search
Wall Street iš aukštai

Volstrytas (angl. Wall Street) – Niujorko finansų centras. Be to šiuo vardu yra pavadinta ir gatvė besidriekianti nuo Brodvėjaus iki Pietų gatvės. Laikui bėgant Volstryto reikšmė kiek pakito. Šiuo metu Volstrytas apima ir komercinės paskirties žemutinio Manheteno apylinkes.

Penki iškiliausi investiciniai bankai buvo įsikūrę Volstryte bet įsisiūbavusi finansų krizė nupūtė visus stambiausius JAV investicinius bankus: „Goldman Sachs“, „Lehman Brothers“, „Merrill Lynch“, „Bear Stearns“, „Morgan Stanley“. „Bear Stearns“ ir „Merril Lynch“ buvo nupirkti „JP Morgan Chase“ ir „Bank of Americakomercinių bankų, „Morgan Stanley“ ir „Goldman Sachs“ – paskubėjo pasiversti į paprastus Federalinio rezervų banko kontroliuojamus bankus, idant gautų laisvą priėjimą prie 90 dienų trumpalaikių jo paskolų. O liūdniausia bankroto dalia teko „Lehman Brothers“ bankui.[1]

Volstryte savo būstines turi ir keli stambiausi pasaulio universalieji bankai, kaip antai „JP Morgan Chase“ bei „Citigroup“ bankai. Volstryte yra įsikūrusi didžiausia pasaulyje vertybinių popierių birža joje listinguojamų bendrovių kapitalizacijos atžvilgiu - NYSE. Taip pat Volstryte yra įsteigtos ir kitos žymios vertybinių popierių biržos, tokios kaip NASDAQ bei NYMEX.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]