Volstritas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Volstritas iš aukštai

Volstritas (angl. Wall Street) – Niujorko finansų centras. Be to, šiuo vardu yra pavadinta ir gatvė besidriekianti nuo Brodvėjaus iki Pietų gatvės. Laikui bėgant Volstrito reikšmė kiek pakito. Šiuo metu Volstritas apima ir komercinės paskirties žemutinio Manhatano apylinkes.

Penki iškiliausi JAV investiciniai bankai, „Goldman Sachs“, „Lehman Brothers“, „Merrill Lynch“, „Bear Stearns“ ir „Morgan Stanley“, buvo įsikūrę Volstrite, bet kilus 2008–2009 m. finansų krizei buvo priversti paskelbti bankrotą. „Bear Stearns“ ir „Merril Lynch“ buvo nupirkti „JP Morgan Chase“ ir „Bank of Americakomercinių bankų, „Morgan Stanley“ ir „Goldman Sachs“ – paskubėjo pasiversti į paprastus Federalinio rezervų banko kontroliuojamus bankus, idant gautų laisvą priėjimą prie 90 dienų trumpalaikių jo paskolų. O liūdniausia bankroto dalia teko „Lehman Brothers“ bankui.[1]

Volstrite savo būstines turi ir keli stambiausi pasaulio universalieji bankai, kaip antai „JP Morgan Chase“ bei „Citigroup“ bankai. Volstrite yra įsikūrusi didžiausia pasaulyje listinguojamų bendrovių kapitalizacijos atžvilgiu Niujorko vertybinių popierių birža. Taip pat Volstrite yra įsteigtos ir kitos žymios vertybinių popierių biržos, tokios kaip NASDAQ bei NYMEX.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]