Pasaulio kėbulinių automobilių čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio WTCC)
Jump to navigation Jump to search
F1 chequered flag.svg Pasaulio kėbulinių automobilių čempionatas
WTCC logo.jpg
Kategorija Kėbilinių automobilių
Šalys/regionas Tarptautinis
Pirmas sezonas 1987 m.
Komandų sk. 8
Lenktynininkų sk. 26
Konstruktorius BMW
Chevrolet
Ford
Honda
Lada
SEAT
Citroën
Volvo
Čempionas Švedija Thed Björk
Komanda čemp. Švedija Volvo
Oficiali svetainė fiawtcc.com/

Pasaulio kėbulinių automobilių čempionatas (angl. World Touring Car Championship) – buvęs tarptautinis kėbulinių automobilių čempionatas, organizuojamas FIA organizacijos. Pirmasis sezonas buvo surengtas 1987 m., o naujojo tipo lenktynės rengtos nuo 2005 m. 2017 m. įvyko paskutinis šio čempionato sezonas, o nuo 2018 m. vietoj jo sukurta Pasaulio kėbulinių automobilių taurė (angl. World Touring Car Cup).

Šiame čempionate dalyvavo komandos su specialiai lenktynėms patobulintais kėbuliniais automobiliais. Čempionate buvo dvi klasės – Super 2000 ir Diesel 2000.

Lenktynės vykdavo įvairiose šalyse visame pasaulyje – Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Vengrijoje, Italijoje, Portugalijoje, Čekijoje, Brazilijoje, Maroke, Japonijoje ir Makau. 2012 m. lenktynės buvo surengtos JAV Sonoma trasoje.

Tris kartus čempionato nugalėtoju tapo britas Andy Priaulx, o keturis kartus – prancūzas Yvan Muller. Daugiausiai pergalių tarp gamintojų turi Chevrolet ir BMW (po 3).

Pagrindinės taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čempionate buvo dvi klasės – Super 2000 ir Diesel 2000. Pagrindiniai techninio reglamento reikalavimai susiję su išlaidų ribojimu. Variklių galingumas ribojamas iki 2 L, o dauguma įprastiniams automobiliams taikomų pagalbinių priemonių yra uždraustos (pvz. ABS, traukos kontrolės sistema ir kt.).

Super 2000 klasėje lenktyniauja įprastiniai gaminami automobiliai, patobulinti lenktynėms, o Diesel 2000 – naudojantiems turbodyzelinius variklius.

Taškų sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2010 m. šiame čempionate naudojo naująją FIA patvirtintą taškų skyrimo tvarką.[1]

Vieta  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10 
Taškai 25 18 15 12 10 8 6 4 2 1

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Hudson, Neil. "New point system for WTCC", TouringCarTimes, Mediaempire Stockholm AB. Nuoroda tikrinta 5 January 2013.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]