Voluinės Volodarsko rajonas
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Chorošivo rajonas (ukr. Хорошiвський район) yra Žytomiro sryties viduryje, šiauriau nuo sostinės Žytomyro. Rajono plotas 0,9 km². Administracinis centras – Chorošivas.
Pramonė ir ūkis
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Chorošivo mieste nuo pat sovietmečio išgaunamas granitas. Nors jau ir šiame mieste didžiųjų kanjonų bei karjerų nėra dar šis verslas šiek tiek „kvepuoja“. Už 10 km nuo Chorošivo buvęs didžiausias karjeras šiandien yra ežeras. Važiuojant Keliu iš Žytomyro sutiksime ne mažiau nei 10 buvusių ir nors 5 esamus karjerus.
Administracinis rajono suskirstimas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Chorošivo rajonas suskirstytas į šiuos kaimus:
- Грушки (Hrušky)
- Давидівка (Davydivka)
- Дашинка (Dašynka)
- Дворище (Dvoryšče)
- Добринь (Dobryn)
- Жовтнівка (Žovtnivka)
- Зубринка (Zubrynka)
- Іршанськ (Iršansk)
- Калинівка (Kalynivka)
- Краївщина (Krajivščyna)
- Кропивня (Kropyvnia)
- Небіж (Nebiž)
- Нова Борова (Nova Borova)
- Поромівка (Poromivka)
- Радичі (Radyči)
- Рижани (Ryžany)
- Сколобів (Skolobiv)
- Солодирі (Solodyri)
- Ставки (Stavky)
- Суховоля (Suchovolia)
- Топорище (Toporišče)
- Фасова (Fasova)
- Червоногранітне (Červonohranitne)
- Ягодинка (Jahodynka)
Transportas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Svarbiu transportu Chorošivo rajonas pasigirti negali, tačiau per jį eina kelias iš Korostenio į Žytomyrą. Traukinių ir oro uostų rajone nėra, tačiau iš rajono sostinės vyksta autobusai į Paryžių, Londoną, Varšuvą bei kitus Europos miestus.
Kultūra
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Chorošive yra brangiųjų akmenų muziejus. Tarp eksponatų daugybė granito luitų, deimantų ir kitų brangiųjų akmenų.