Vladas Bobinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vladas Bobinas
Gimė 1934 m. kovo 31 d.
Zapalimai, Lietuva
Mirė 2013 m. sausio 20 d.
Kaunas, Lietuva
Tautybė lietuvis
Veikla kunigas, rezistentas
Žinomas (-a) už 45 pabaltijiečių memorandumo signataras

Vladas Jurgis Bobinas (g. 1934 m. kovo 31 d. Zapalimuose, Kalvarijos parapijoje - 2013 m. sausio 20 d. Kaune) – lietuvių kunigas ir disidentas, pagarsėjęs kaip vienas pasirašiusiųjų 45 pabaltijiečių memorandumą.

Mokėsi Kreivosios kaimo pradinėje mokykloje, vėliau Kalvarijos vidurinėje mokykloje. 1954 m. dar besimokydamas mokykloje gavo šaukimą į tarybinę armiją. Grįžęs iš tarnybos armijoje dirbo Kapsuko elektros tinklų įmonėje ir kartu užbaigė Kapsuko J. Jablonskio vardo vidurinės mokyklos vakarinį skyrių.[1] 1960 m. įstojo į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją ir 1965 m. balandžio 14 d. buvo įšventintas kunigu. Savo kunigavimo laikotarpiu dirbo įvariose Lietuvos parapijose (pradžioje šakių, Kauno, Vilkaviškio bažnyčiose, vėliau paskirtas klebonu Krosnos, Santaikos, Rudaminos, Išlaužo, Šilavoto parapijose).

1979 m. rugpjūčio 23 d. pasirašė 45 pabaltijiečių memorandumą, dėl to 1980 m. gegužės mėn. iškviestas į Vilniaus KGB rūmus ir tardytas.[2] Be memorandumo kunigas buvo pasirašęs ir nemažai protesto laiškų ir pareiškimų LTSR ir TSRS valdžiai dėl tikėjimo suvaržymų ir politinių tikinčiųjų bylų.

Nuo 2002 m. gegužės 18 d. - kunigas altarista (pradžioje Garliavos parapijoje, vėliau Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio parapijoje). Paskutinius gyvenimo metus praleido tarnystėje Kauno Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje.

Mirė 2013 m. sausio 20 d., palaidotas Kauno Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventoriuje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Bernardinai.lt. Mirė Vilkaviškio vyskupijos kunigas Vladas Jurgis Bobinas
  2. Lietuvos katalikų bažnyčios kronika. Kratos ir tardymai