Virvės traukimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nyderlandų komanda traukia virvę 2006 m. pasaulio čempionate

Virvės traukimas – komandinis sportas, kurio metu dvi komandos varžosi traukdamos virvę. 19001920 m. buvo olimpinė sporto šaka.

Kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Seniausias šaltinis apie virvės traukimą

Virvės traukimas kildinamas iš senovės civilizacijų ritualinių ar religinių varžybų. Tai įrodančių šaltinių randame įvairiose pasaulio šalyse: Egipte, Indijoje, Mianmare, Naujojoje Gvinėjoje ir kitose. Seniausias šaltinis apie virvės traukimą yra rastas Orisoje, Indijoje. Tai XII a. sukurtas paveikslas ant akmens reljefo, kuriame vaizduojamas virvės traukimas tarp asurų ir demonų.

15001600 m. laikotarpiu prasidėjo pirmieji oficialūs turnyrai Prancūzijoje.

Taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dvi komandos iš aštuonių dalyvių, kurių bendras svoris neturi viršyti nustatytos klasės normos, laiko virvę. Komandos nariai vienas nuo kito nutolę per 10 centimetrų. Virvės viduryje yra speciali žymė. Žaidimo pradžioje žymė turi būti nutolusi vienodai nuo abiejų komandų. Varžybas laimi ta komanda, kuri į savo pusę nutempia priešininkų komandą.

Oficialus sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Virvės traukimas buvo įtrauktas į olimpinę programą 1900 m., bet 1920 m. pašalintas. Po pašalinimo iš Olimpinių žaidynių, virvės traukimas tapo oficialia Pasaulio žaidynių sporto šaka.[1] Kas dveji metai vyksta pasaulio virvės traukimo čempionatas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]