Viktoras Jurgutis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Viktoras Jurgutis (1942 m. sausio 1 d. Kaune -1995 m. kovo 1 d. Pagėgiuose, Šilutės r.), muzikos mokytojas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baigęs Pagėgių vidurinės mokyklos aštuonias klases, 19581967 su pertrauka (tarnavo sovietinėje armijoje) choro dirigavimo mokėsi Klaipėdos muzikos technikume (dėst. R. Varnas).

Nuo 1967 rudens iki mirties dirbo Pagėgiuose. Buvo kultūros namų meno vadovas ir mokyklos – internato muzikos mokytojas. Vadovavo suaugusiųjų ir moksleivių chorams, vokaliniams bei instrumentiniams ansambliams, akompanavo šokėjams. Su savo vadovaujamais kolektyvais koncertavo Pagėgiuose, Šilutėje, Šilalėje, Kretingoje, Jurbarke, Klaipėdoje ir Kaliningrado srityje, dalyvavo dainų šventėse ir kituose kultūros renginiuose. 1985 respublikinei dainų šventei ir 1990 Lietuvos tautinei dainų šventei parengė Pagėgių kultūros namų mišrųjį chorą, o 1994 I Pasaulio lietuvių dainų šventei Vilniuje moterų chorą. Yra dirigavęs dainų šventėse Šilutėje, Jurbarke, Klaipėdoje ir Rambyno kalne.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.