Vikipedijos aptarimas:Naudotojo puslapis

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Balsavimas[redaguoti vikitekstą]

Balsavimas baigtas. Taisyklės priimtos.

Prašau balsuoti dėl šių taisyklių skelbimo oficialiomis pagal Vikipedija:Taisyklių ir tvarkų priėmimas. Balsavimas trunka dvi savaites. Balsavimo metu pasiūlytas taisyklių tekstas neturi būti keičiamas

[redaguoti vikitekstą]

Prieš[redaguoti vikitekstą]

  • Visa pradinė dalis turėtų būti prie pagalbos puslapių, o taisyklėmis tapti žemiau esančios taisyklės, aprašančios dalyvių puslapių naudojimą. Nepainiokime šitų dalykų.--Dirgela 19:50, 25 gegužės 2010 (EEST)

Komentarai[redaguoti vikitekstą]

Jei nieks neprieštarauja, tą dalį kuri nėra taisyklės, iškeliu kur nors į pagalbos puslapius. Tikiuos dėl to nereiks pradėti balsavimo iš naujo. --Nomad 10:36, 9 birželio 2010 (EEST)

Kita[redaguoti vikitekstą]

Dar nebaigtas, bet jau galite prisidėti pasiūlymais ir pastabomis. Didžioji teksto dalis yra versta iš angliškos vikipedijos, nes man asmeniškai ji atrodo labai tinkama.

Pagrindiniai pakeitimai lyginant su anksčiau galiojusiomis pusiau nerašytomis taisyklėmis:

  1. Naudotojų asmeniniuose puslapiuose bus draudžiama naudoti paveikslėlius Fairuse sąlygomis.
  2. De jure bus leidžiama trinti aptarimus, nors ir smarkiai nerekomenduojama.

Taip pat, jau vien šių taisyklių egzistavimas rodo kad nebeliks anksčiau skydeliuose propaguotos neteisingos „Puslapis priklauso man todėl darau jame ką noriu“ idėjos.

Kviečiu visus pasisakyti dėl pačių taisyklių, formuluočių, stiliaus ir t.t. --Nomad 14:28, 2007 Birželio 28 (EEST)

Kaip matau, vėl nesiruošiama balsuoti, o tiesiog "primesti" kažkokias taisykles, kad suinteresuoti administratoriai galėjų savivaliauti jau ir naudotojų puslapiuose... Hugo.arg 10:42, 2007 Birželio 29 (EEST)
O galima paklausti iš kurio žodžio tai matosi? Juk neparašyta, kad taisyklės įsigalioja tik jas parašius, o vyksta diskusija, vėliau bus balsavimas, kaip ir apsibrėžta taisyklių priėmimo tvarkoje? knutux 11:28, 2007 Birželio 29 (EEST)
Taisyklės priiminėjamos tam, kad administratoriai galėtų savivaliauti - originali mintis. Mano nuomone, taisyklės ir savivaliavimas yra priešingi dalykai. --Nomad 12:04, 2007 Birželio 29 (EEST)
Tai taisyklės priimtos, ar ne? Dabar pateikta kaip galiojančios, bet kur priimta tai nematau... * Hugo ¿díme? 19:59, 2007 lapkričio 23 (EET)
Prieštaraujančių taisyklėms nematau, vadinasi, priimta. Pasiūlymo statusas kabo kol kas tik todėl, kad Dirgela siūlo skaidyti į du (pagalbą ir taisykles). --Nomad 21:28, 2007 lapkričio 23 (EET)

Redaguotinos vietos[redaguoti vikitekstą]

Mano nuomone, dvi dar labai silpnos vietos yra draudimas kurtis asmenines nuotraukų galerijas/rašinėlius bei draudimas dėti tai, kas galėtų papiktinti kitus žmones. Ir čia ir čia iš esmės reikia tiesiog naudoti sveiką nuovoką. Kelios nuotraukos yra OK, svarbu kad asm. puslapis nebūtų pradėtas naudoti vietoje fotki.com ar webshots.com. Panašiai ir su papiktinimais - galbūt skydelis "Aš esu katalikas" piktina musulmonus, bet niekam tai nerūpi. Tačiau joks rimtesnis gore ar pornografija neturėtų būti toleruojama.

Dar viena vieta kur reikia nuovokos yra apie kurstymus. Nieko tokio, jei kažkas įsidės Hitlerio citatą apie žydus be intencijos kažką įžeisti, galbūt tik todėl, kad renka Hitlerio citatas ar šiaip nori parodyti kaip jis mąstė. Kita yra, jei puslapis bus nukabinėtas svastikomis ir nacistiniais plakatais su Gebelso citatomis ir raginimais naikinti žydus :)

Kas galite, padėkite šias vietas atitinkamai suformuluoti, kad visiems būtų aišku kas norėta pasakyti.

--Nomad 14:46, 2007 Birželio 28 (EEST)

Pradžia[redaguoti vikitekstą]

Pradžioje yra viki funkcionalumo aprašymas, manau prie taisyklių jis netinka ir turėtų būti Help vardų srityje. Beje ir toliau reikėtų griežčiau atskirti taisykles nuorekomendacijų ir kitokių pastebėjimų, nes taisyklės turi būti labai konkrečios ir aiškios, kad būtų galima įvertinti vienareikšmiškai - laikomasi jų ar ne.--Dirgela 22:11, 2007 Birželio 28 (EEST)

Mano nuomone skirsyti neverta, kadagi gausi dubliavimasis. Geriau kad žmogus atėjęs rastų viską vienoj vietoj - kaip tą puslapį kurti ir ką jame rašyti. O taisyklės ir taip aiškiai išskirtos, tikrai nereikia kito puslapio. * Hugo ¿díme? 22:08, 2007 lapkričio 23 (EET)

Fairuse[redaguoti vikitekstą]

Šis reikalavimas visai neaiškus, koks jo tikslas? „Naudotojų asmeniniuose puslapiuose bus draudžiama naudoti paveikslėlius Fairuse sąlygomis.“ Sutinku, kad negalima naudoti Naudotojo psl. kaip galerijos, tačiau nemažai vartotojo šablonų turi Fairuse paveikslėlius, todėl esu kategoriškai prieš šį teiginį-taisyklę. --Atlantas 22:35, 2007 Birželio 28 (EEST)

Tolimesnė diskusija perkelta į Wikipedia aptarimas:Fairuse, prašome pasisakyti ten.

skydeliai[redaguoti vikitekstą]

Diskusijos objektas


Anti-Socialist-Symbol.svg Šis naudotojas pasisako prieš komunizmą


Prašau kurti šablonus apie tai ką mėgstate, o ne prieš ką pasisakote, kad nekurstyti nereikalingų konfliktų tarp Vikipedijos dalyvių.--Dirgela 23:23, 2008 kovo 22 (EET)

Man tai neatrodo, kad čia kažkoks blogis. Tiesiog išreiškiamas priešiškumas kažkokiai politinei santvarkai ir viskas. Gi nerašo, šaudykim komunistus :) * Hugo ¿díme? 23:41, 2008 kovo 22 (EET)
Gal tikrų performulavimas vietoje „prieš“ į „nepritaria“, nors tiesa sakant aš ir nematau didelio blogio :). Išsakoma pozicija ir tiek. --Atlantas 23:53, 2008 kovo 22 (EET)

Dirgela, tai tik paprastas skydelis. Apskritai turbūt jūs (Dirgela) nusiteikę prieš skydelius, bet jie nėra blogas dalykas. Angliškoj vikipedijoj jų n kartų daugiau. O jei šabloną paredaguočiau: „Šis naudotojas - antikomunistas“, ar būtų geriau? Juk prasmė ta pati. --Viskonsas 00:01, 2008 kovo 23 (EET)

Va enwiki plačiai naudojamas: This user is highly against communism. Ir nieks dėl to nesusimušė. Kadangi Dirgela jokių rimtų trynimo argumentų nepateikia, siūlau grąžinti šį šabloną. * Hugo ¿díme? 00:01, 2008 kovo 23 (EET)
Skydelis neskatino smurto (kaip minėjo Hugo) ir pan., o tiesiog išsako vartotojo požiūrį į komunizmo sistemą. Todėl vis dėlto atstatau, kadangi dauguma pasisakė už grąžinimą.--Atlantas 13:36, 2008 kovo 23 (EET)
O tai būtinai reikia rodyti savo prešiškumą kam nors? Kažkada apie tai buvo pakankamai ilga diskusija - "Pasisako prieš katalikus" ir pan., bet tas negatyvumas matyt taip smagus Vikipedijos dalyviams, kad kitaip negalima. Na ką gi, iliustracijai teks pasidaryti keletą skydelių ir man "Naudotojas mano, kad Kėdainiai yra beviltiškas miestas" "Naudotojas mano, kad tarp katalikų kunigų ir mišių patarnautojų klesti pedofilija" "Naudotojas prieš idiotiškus skydelius Vikipedijoje".--Dirgela 07:21, 2008 kovo 26 (EET)
Dirgėla, mažiau kritikos šiuo atveju, nes ne man vienam nesuprantami kitokie, labiau įžeidžiančio turinio skydeliai, religiją tapatinant su pedofilija, jei aš prieš ką nors pasisakau, galima tai ir pasakyt, bet logikos ribose --Xportas 23:28, 2008 kovo 26 (EET)
Aš siūlau atsisakyti negatyvių skydelių, kitaip galėsim be galo ginčytis dėl kiekvieno skydelio - ar "labai" jis įžeidžiantis, ar tik "truputį". Manau, kad savo pažiūras, jei to labai norisi galima išsakyti ir pozityviai, pvz., jei naudotojas pasidarytų skydelį, kad "jam patinka liberalizmas" būtų aišku, kad jis nelabai mėgsta komunizmo. Ar to neužtenka? Ar būtinai savo neapykantas reikšti, ar tai stiprina vikipedijos bendruomenę?--Dirgela 23:48, 2008 kovo 26 (EET)

Prašau nedaryti cirkų. Šis skydelis nieko neniekina, nekelia smurto ar pasipiktinimo. Dirgela gi tyčia užsidėjo niekinamą ir pasipiktinimą keliantį skydelį. Aš tai suprantu kaip konfliktų provokavimą ir smerkiu tokį elgesį. * Hugo ¿díme? 23:35, 2008 kovo 26 (EET)

Aš tai kaip cirką vertinu antikomunistinį skydelį ir jį ištryniau, bet jeigu bendruomenė mano, kad tai tinkama, tai kodėl gi negalėčiau įsidėti tokio skydelio kuris man norisi? Beje kaip jums skydelis "Naudotojas pasisako prieš žydų-masonų sąmokslą"? --Dirgela 23:48, 2008 kovo 26 (EET)

Bet tu tyčia maišai 2 skirtingus dalykus: konkrečias ideologijas ar pvz. religijas ir savo prikurtas fantazijas, dar paremtas įžeidinėjimais. Išviso tokį paties elgesį galima laikyti trolinimu, nes ši dikusija tik tuščias bendruomenės kiršinimas ir laiko gaišinimas. Kažkodėl angliškoj vikipedijoj su skydeliais puikiai susitvarkoma, o vat čia reik kažkokius erzelius kelt. * Hugo ¿díme? 23:56, 2008 kovo 26 (EET)

Na, galima priimti „vokišką sprendimą“ - visus tokius skydelius (išskyrus „Babel“, kurie nurodo, kurias kalbas moka naudotojas) kelti iš šablonų vardų srities į naudotojų vardų sritį kaip subpuslapius. Gal po tokio kompromiso šiame „fronte“ bus galima paskelbti apie „ugnies nutraukimą“? --Martynas Patasius 00:10, 2008 kovo 27 (EET)
Manau, kad tai būtų visai tinkamas variantas, bet nežinau ar tai patiks "antikomunistinio" šablono naudotojams - juk čia kaip tik norisi vos ne ant kaktos savo pažiūras ir neapykantas užsirašyti. Subpuslapyje galėtų būti naudojamas ir {{userbox}} šablonas, tiesiog naudotojo socialinės, politinės religinės pažiūros nebūtų rodomos naudotojo puslapyje tiesiogiai, tada gal ir noras kurtis visokius abejotinus šablonus praeitų.--Dirgela 07:14, 2008 kovo 27 (EET)
Na, gal nelabai aiškiai surašiau... „Vokiškas sprendimas“ (aprašytas en:Wikipedia:Userbox migration, naudojimo pavyzdžiai - de:Benutzer:Vorlage/Beispiele) - kai patys šablonai keliami iš šablonų vardų srities į naudotojų vardų sritį, bet naudotojų puslapiuose naudojami lygiai kaip anksčiau (tik, tarkim, „{{User antikomunistas}}“ keičiamas į kokį nors „{{Naudotojas:Kažkuris naudotojas/User antikomunistas“). --Martynas Patasius 03:00, 2008 kovo 28 (EET)

Iš esmės, tai tas šablonas tik dėl patogumo. Juk galima kurti su {{userbox}} pagalba, arba kaip minėta keliant į subpuslapius. O dėl skydelių ir neapykantos kurstymo tai labai aiškiai rašoma Wikipedia:Naudotojo puslapis (Griežtai draudžiama kurstyti tautinę, rasinę ir kitokią neapykantą, taip pat draudžiama kurstyti nesantaiką vikipedijoje nepagarbiai atsiliepiant apie kitus naudotojus ar naudotojų grupes.). Belieka tik juo vadovautis. * Hugo ¿díme? 00:14, 2008 kovo 27 (EET)

O man atrodo štai taip:

  • Užsidėdamas skydelį "antikomunistas" (ar bet kurį panašų), žmogus gera valia pasisako, kokiais klausimais jis gali būti neobjektyvus. Taigi tokie skydeliai duoda labai vertingos informacijos.
  • Kuo daugiau cenzūros, tuo daugiau nervingumo.
  • Idėjinė konfrontacija gali virsti konsruktyviu varžymusi, kada vikipedistai, tarp kurių atsirado įtampa, desperatiškai naršo googl'ą ieškodami informacijos, pagrindžiančios jų siūlomus variantus. Vadinasi, konfrontacija - gerai.

Žodžiu, gyvybę ir laisvę kurstantiems, polemiškiems skydeliams. --IP88.223.61.58 03:31, 2008 kovo 28 (EET)

„prieš komunizmą“ ir „prieš žydomasonų sąmokslą“ yra labai skirtingi dalykai. Komunizmo ideologija išties egzistuoja, ir ji gali patikti arba nepatikti. Žydomasonų sąmokslas yra fantazija ir kartu užvažiavimas ant tautos. Kita vertus, vieningų taisyklių čia nepritaikysi. Ateiviai iš kosmoso irgi išmįslas daugiau ar mažiau, bet turbūt niekas neprieštarautų skydeliui „šis naudotojas pasisako prieš ateivių iš Kentauro Alfos invaziją į jo daržą“, nes akivaizdu, kad čia ironija ar šiaip juokeliai. Use common sense... --Nomad 11:54, 2008 gegužės 28 (EEST)

p.s. nepriveskite prie absurdo. --Nomad 11:56, 2008 gegužės 28 (EEST)
p.p.s. aš irgi pritariu Martyno pasiūlymui, pats jau seniai skydelius darau savo vardo srity. --Nomad 11:59, 2008 gegužės 28 (EEST)

Kažkaip esmės žiūriu vis tiek neina paaiškinti, matyt ir neis, nes labai jau tų skydelių norisi - čia kaip mažam vaikui bandyti išaiškinti, kad ledai skaudant gerklei negerai.--Dirgela 06:52, 2008 birželio 5 (EEST)

O gal neina ir neis paaiškinti, nes paprasčiausiai klysti? --Nomad 07:19, 2008 birželio 5 (EEST)

Naudotojas vs. Naudotoja (angl. tik User)[redaguoti vikitekstą]

Ką darysim? Mano požiūriu, negražu diskriminuoti, o kaip yra su techninėmis MediaWiki sąlygomis? Siggis 20:57, 2008 birželio 13 (EEST)

Pačio namespace pakeisti negalima, nes turi būti vienareikšmis, tačiau norint savo puslapyje kad rodytusi kitaip, galima padaryti šablonų pagalba. * Hugo ¿díme? 21:00, 2008 birželio 13 (EEST)
Siūlau tai aprašyti tiksliau pačiame Wikipedia:Naudotojo puslapis:straipsnyje ir galbūt Welcome šablone. Siggis 21:04, 2008 birželio 13 (EEST)
Pritariu. --Mea 21:07, 2008 birželio 13 (EEST)

Dėl babel[redaguoti vikitekstą]

Aš siūlau, kad būtų galima dėti babelius naudotojams iš kitų wiki, kad būtų aišku, kuria kalba su jais būtų galima bendrauti (nu. pvz. pasirašo koks nors malagasis ir neparašo, kad moka, pvz. prancūziškai, padaro kokią nesamonę ir užsidirba, pvz. perspėjimą, o malagasiškai niekas nemoka), todėl siūlau, kad jų gimtos kalbos puslapyje esantį babelį (dažniausiai panašiais atvejais jis būna) būtų galima perketi į lt wiki, taip pat įdėti {{User lt-0}}.--Spaideris apt. 19:31, 2008 spalio 30 (EET)

Stiliaus klaidos[redaguoti vikitekstą]

Siūlau leisti naudotojų puslapiuose taisyti stiliaus klaidas (pvz. tokius žodžius: davai, biški ir pan.)--Spaideris apt. 21:11, 2008 spalio 30 (EET)

Reikėtų naudotojams leisti rašyti taip, kaip jie nori. Žinoma, naudotojo puslapyje negali būti įžeidinėjimų ir pan. --Homo 21:14, 2008 spalio 30 (EET)

Kažkada kažkas yra pasakęs: „Kad ir kaip norėčiau juos valdyti...“. Taigi pritariu Homo. --Kellogg257 21:26, 2008 spalio 30 (EET)

Aš irgi kategoriškai prieš. --Nomad 12:33, 2008 spalio 31 (EET)

Ir aš. --Mea 12:43, 2008 spalio 31 (EET)

Patvirtinti[redaguoti vikitekstą]

Ko dar reik, kad iš pasiūlymo taptų normaliomis vikipedijos taisyklėmis? Balsavimo? --Nomad 13:07, 24 gegužės 2010 (EEST)

Na manau, kad jei papildytume, kad „Jei kuriate kokį nors puslapį, bet jo negalite iš karto sutvarkyti pagal Vikipedijos reikalavimus, tuomet galite naudoti subpuslapius, pavyzdžiui Naudotojas:Pavyzdys/Smėlio dėžė arba Specialus:Mypage/Smėlio dėžė, kurį galite panaudoti kuriamojo puslapio juodraščiu.“ ar kažką pan., tai kaip ir nieko netrūktų ir būtų galima skelbti balsavimą. --Vpovilaitis apt. 13:57, 24 gegužės 2010 (EEST)
Gera idėja. Pridėjau. --Nomad 10:10, 25 gegužės 2010 (EEST)
Pradžia čia visai netinka, ji turėtų būti prie pagalbos puslapių, o čia aprašytos taisyklės. Negi kaip nors pasikeitus wiki funkcionalumui reikės perbalsuoti šitas taisykles?--Dirgela 19:48, 25 gegužės 2010 (EEST)