Vikipedija:Kandidatai į vertingų straipsnių kategoriją

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vertingi straipsniai
Kandidatai į Vertingus straipsnius
Vertingi straipsniai
Visi prisiregistravę naudotojai kviečiami balsuoti.


Kandidatai[redaguoti vikitekstą]

Žemiau pateikiami straipsniai yra kandidatai į vertingus. Straipsnis bus priskiriamas ar atmetamas remiantis vertingų straipsnių reikalavimais bei pasisakiusiųjų nuomone. Straipsnis bus skelbiamas vertingu, jei už – prieš ≥ 5. Be to, esate kviečiami papildyti ir pakoreguoti kandidatuojančių straipsnių turinį. Taip prisidėsite prie reprezentacinių Vikipedijos straipsnių kūrimo ir kartu įdėsite reikšmingą indėlį, gerindami visos enciklopedijos kokybę. Juk ateityje, kuriant naujus, bus lygiuojamasi būtent į šiuos atitinkamų kategorijų straipsnius.

 • Prašome siūlyti.

Klaipėda[redaguoti vikitekstą]

Vienas išsamesnių savo kategorijoje.--Nestea (aptarimas) 16:14, 12 gruodžio 2019 (EET)

4:2

:

 1. Siūlau naudotojui @Nestea pačiam prabalsuoti, „už“ turbūt. --SQORP (aptarimas) 18:20, 12 gruodžio 2019 (EET)
 2. Vilensija (aptarimas) 21:30, 14 gruodžio 2019 (EET). Kur balsuotojai?
 3. Privalumai viršija trūkumus, už. Ed1974LT (aptarimas) 21:19, 19 gruodžio 2019 (EET)
 4. --Petriukas (aptarimas) 12:59, 28 gruodžio 2019 (EET)

Prieš:

 1. Yra šiaip sau vietų nuo pat pradžios. Negi taip svarbu kur yra Pajūrio regionino parko direkcija, kad tai rašoma vos ne pirmame sakinyje kaip vos ne svarbiausias dalykas apie miestą? Toliau beprasmis sakinys "Miesto istorija sudėtinga, iš dalies dėl neužšąlančio Klaipėdos jūrų uosto, įsikūrusio prie Akmenos/Dangės upės žiočių, svarbos regionui." O čia visai nesąmonė: "Vienas kertinių veiksnių, lėmusių miesto ir krašto svarbą Europos istorijoje, buvo 1806–1807 m. oficialus Prūsijos karalystės sostinės statusas." Tai kai šitą pamatai pirmose pastraipose daugiau nei nebesinori skaityti.--Dirgela (aptarimas) 20:10, 12 gruodžio 2019 (EET)
 2. Kad ir šis sakinukas: „Antrojoje XVIII a. pusėje su Rygos palyginti negriežti Klaipėdos muito mokesčiai suviliojo anglų pirklius įkurti pirmąsias pramonines lentpjūves mieste, o tai savo ruožtu medienos uostą.“ Panašių toli gražu ne vienas. --Homo ergaster (aptarimas) 12:13, 29 gruodžio 2019 (EET)

Komentarai:

Perrašiau įžanginę dalį.--Nestea (aptarimas) 01:36, 13 gruodžio 2019 (EET)
Puiku, bet ir toliau ne pyragai. Kokia kalba parašytas ir kokią prasmę turi šitas sakinys "Dėl šimtmečius vyravusios vokiečių kultūrinės santvarkos miestui būdinga vokiška architektūra, tiesa, smarkiai nuskurdinta gaisrų praeityje bei per II pasaulinį karą ir griežtos pokario tarybinės antivokiškos krypties politikos."? Trečia pastraipa lyg ir dangaus ten nukritus ir matyt nereikalinga - reikėtų kelti prie gyventojų skirsnio. Toliau kažkodėl klaipėdos rajonas įmaltas. Ir taip toliau - "Miesto kilmės ištakomis laikoma pilis" - tokios stilistikos reikėtų paieškoti. Manau prieš siūlant į vertingus reikėtų tiesiog imti ir tvarkingai perrašyti.--Dirgela (aptarimas) 17:56, 13 gruodžio 2019 (EET)
Prisipažinsiu, nežinau, nesu matęs, kad kur nors būtų apibrėžta, kas turi įeiti į straipsnio apie miestą įžanginę dalį. Tačiau praktiškai visų miestų straipsnių įžangos formuluotė, kiek mačiau, yra tokia pati. Pirmiausia prasideda geografine padėtimi, toliau pateikiami gyventojų sk. (tai kuo blogai išsiplėsti daugiau?), ploto duomenys. Toliau jau įvairiai, bet paprastai pateikiama glausta istorijos raida, ekonominė, pramoninė, kultūrinė reikšmė arba, kitais žodžiais, po mažą informacijos dalį iš atitinkamų skyrelių, nes, bent jau mano supratimu, įžanga - tai straipsnio (kalbant apie didesnės apimties) santrauka. Mačiau neretai rašoma apie paveldą, architektūrą, švietimą, susisiekimą ir transportą apskritai, miestą garsinančius lankytinus objektus, renginius. Kartais būna pateikiami gyvenimo kokybės mieste vertinimai ir t. t. ir t. t.--Nestea (aptarimas) 22:39, 13 gruodžio 2019 (EET)
Santrauka būtų pusė velnio, bet jos ten nematau. "miestui būdinga vokiška architektūra, tiesa, smarkiai nuskurdinta gaisrų praeityje bei per II pasaulinį karą" - kokiu būdu gaisras nuskurdina architektūrą? Na, jei sudegė tai tos architektūros neliko, bet ji tikrai nenuskurdo. Galima daugmaž įsivaizduoti kas norėta pasakyti (dėl gaisrų ir karo liko mažai senosios architektūros pastatų?), bet vertingame straipsnyje neturėtų būti klaikių vertimų iš kitų kalbų pavyzdžių, kai gali tik spėti sakinio prasmę. Iš nevykusio vertimo spėju atsiranda ir tokie dariniai kaip "kilmės ištakos", nes nei vienas kalbantis lietuvių kalba tokio darinio pats nesugalvotų. Kas sutraukta trečioje pastraipoje? Nieko panašau tekste nerašoma, čia tiesiog kažkas patingėjo paskrolinti žemiau ir įrašyti tekstą kur jis tiktų. Šia prasme didelė dalis straipsnio tempia ne prie "vertingų", bet prie "paprasčiau parašyti iš naujo nei pataisyti" straipsnių.--Dirgela (aptarimas) 19:23, 14 gruodžio 2019 (EET)
Įžangos sakinys Pastaraisiais dešimtmečiais miesto gyventojų skaičius sumažėjo nuo 207 100 (1992 m.) iki 148 506 (2019 m.) dėl spartaus gyventojų išsikėlimo į priemiesčių ir užmiesčių gyvenvietes, tačiau urbanistinė zona infrastruktūros požiūriu plačiai išsiplėtė į Klaipėdos rajono teritorijas. paremtas "šaltiniu", kuriame nėra tokių teiginių, nei skaičių.
miestui būdinga vokiška architektūra - gal rašyti miesto senamiesčiui? Kur konkrečiai jos yra?
Klaipėdos apskrities administracinis centras - ar ne Klaipėdos apskrities administracija seniausiai panaikinta?
vienas judriausių jūrų uostų - hmmm, kas tai per rodiklis ir kaip pamatuotas? Gal versta iš anglų busy, kas teisingiau verčiama "apkrautas", bet reikia tai pagrindžiančio šaltinio.--SubRE (aptarimas) 22:53, 14 gruodžio 2019 (EET)
Miestas turtingas mažąja architektūra, gausu paminklų. - teiginys be šaltinio ir bereikšmis be konkretizavimo.--SubRE (aptarimas) 22:53, 14 gruodžio 2019 (EET)
Magistras Konradas fon Tyrbergas tvirtovę panaudojo kaip atskaitos tašką tolimesniems kryžiaus žygiams prieš Žemaitiją palei Nemuno upę. Kaip atskaitos tašką?.. Galbūt Magistras Konradas fon Tyrbergas tvirtovę panaudojo tolimesniems kryžiaus žygiams prieš Žemaitiją palei Nemuno upę. Kitas sakinys: Memelis liko dalimi to, kas tapo Prūsija, o vėliau ir Vokietija. Sunkiai suprantu. Gal Po to Mėmelis įėjo į Prūsijos, vėliau – į Vokietijos sudėtį. Kuršių kalboje tai [Mėmelis] reiškia „nebylų, tylų“. Reikia šaltinių, nes turimi tik bendrieji kuršių kalbos duomenys (dvibalsis ei, priesaga -ng), bet ne tokių subtilių sąvokų kaip 'nebylus' kuršių kalboje žinojimas.--Ed1974LT (aptarimas) 19:57, 19 gruodžio 2019 (EET)
Šį vietovardį [Mėmelis] vėliau perėmė vartoti ir vokiečių kalbininkai bei pasirinko naudoti kaip naujos gyvenvietės pavadinimą. Viduramžiais vokiečiai turėjo kažkokią kalbininkų komisiją, kuri tvirtindavo naujų gyvenviečių pavadinimus?.. Galbūt turėta omeny vokiečiai arba vokiečių kalbos vartotojai? (Šio vietovardžio pavadinimą vėliau perėmė vokiečiai ir jį pritaikė naujajai gyvenvietei.)--Ed1974LT (aptarimas) 20:21, 19 gruodžio 2019 (EET)
Kviečiu visus naudotojus išreikšti savo nuomonę. --SQORP (aptarimas) 22:51, 25 gruodžio 2019 (EET)
Šiuo metu padoriai atrodo tik pirmos trys pastraipos. Toliau visa istorijos dalis - labai blogai, atrodo kad rašyta kažkokio mažaraščio ar versta pažodžiui. Administracinis suskirstymas pilnas beletristikos ir tokio pačio nerišlaus stiliaus, prie administracinio suskirstymo kažkodėl priplakti atskiri miesto objektai. Klimato daliai trūksta šaltinių, dalis teksto - kažkokie bobučių pastebėjimai, kad "seniau buvo kitokie orai". Ekonomikos dalis senstelėjusi, pvz., geoterminė jau seniai veikia tik kūrendama dujas, o gal ir visai nebeveikia. Kultūros dalyje praktiškai nėra rišlaus teksto, tik sąrašai. Jei kokią savaitės iniciatyvą Klaipėdai skyrus gal pavyktų pritempti bent iki padoraus straipsnio, bet jau su siūlymu į vertingus manau nereikėtų žmonių juokinti.--Dirgela (aptarimas) 10:53, 29 gruodžio 2019 (EET)
Stilius vietomis publicistinis, prirašyta nelabai enciklopedinių palyginimų. Pvz., „Klaipėda pasižymi orų nepastovumu. 2002 ir 2006 m. vasaromis vyravo Kalifornijos pakrantei būdingi sausi orai su šiauriniais brizais. 2007 m. sausis buvo artimas airiškajam (vėjuotas, lietingas ir švelnus), o 2006 m. sausis buvo speiguotas, artimas Maskvos sausiui. Net balandis vienais metais gali būti šiltas ir sausas, o kitais – sniegingas ir žiemiškas.“ Taip pat: „Speigai gana dažni, pasitaiko beveik kasmet. Klaipėdoje jie kartais būna itin grėsmingi, nes stiprų šaltį gali lydėti labai žvarbus rytų vėjas. Paskutinį kartą tokie sibirietiški speigai buvo 2006 m. sausio mėnesį.“ --Homo ergaster (aptarimas) 20:30, 29 gruodžio 2019 (EET)
Panašu, jog priėjom aklavietę:D --SQORP (aptarimas) 19:51, 9 sausio 2020 (EET)

Patarimai balsuojant[redaguoti vikitekstą]

Pateikiama keletas patarimų dėl balsavimo:

 1. Prašome balsuoti tik atidžiai perskaičius visą straipsnį.
 2. Įsivaizduokite, kad skaitoma tema jums nauja. Ar informacija straipsnyje aiški ir išsami?
 3. Palyginkite su kitomis kalbomis. Straipsnis, savo kokybe, turėtų išsiskirti iš kitų lietuviškų (tos temos) Vikipedijos straipsnių bei lygiuotis su kitų kalbų Vikipedijų straipsniais.
 4. Nebalsuokite dėl subjektyvių priežasčių (pagrindiniai straipsnio redaguotojai draugai ar priešai; jūs blogos nuotaikos ar geros ir kt.).
 5. Pažiūrėkite ar prie kiekvieno abejotino sakinio, ar bent jau straipsnio pabaigoje, pateikti šaltiniai/išnašos.

Išbraukimas iš sąrašo[redaguoti vikitekstą]

Atradus esminių netikslumų, klaidų, ir negalinti jų pataisyti – apskritai išbraukiamas iš vertingų straipsnių sąrašo. Balsavimo procedūra analogiška kaip ir renkant straipsnį pavyzdiniu.

Kandidatai išbraukti iš sąrašo:

Jei vertingame straipsnyje radote klaidų, įvairių netobulumų, jei galite, pataisykite ir patobulinite straipsnį. Jei tai neįmanoma, atkreipkite Vikipedijos Bendruomenės dėmesį, pasiūlydami vertingą straipsnį išbraukti iš sąrašo

Taip pat skaitykite[redaguoti vikitekstą]