Vikipedija:Nepatikimi šaltiniai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Text-x-generic with pencil.svg  Tai yra Vikipedijos rašinys.
Čia pateikta vieno ar keleto naudotojų (o gal ir visos bendruomenės) nuomonė kai kuriais Vikipedijos tvarkos klausimais.

Abejotini šaltiniai

Abejotini šaltiniai yra tie, kurie turi prastą reputaciją dėl pateikiamų faktų tikrinimo arba turi akivaizdų interesų konfliktą.

Tarp tokių šaltinių yra leidiniai ir interneto puslapiai, kurie plačiai pripažįstami kaip reklaminiai arba ekstremistiniai arba didžiąja dalimi besiremiantys gandais, paskalomis ir asmeninėmis nuomonėmis. Abejotini šaltiniai gali būti naudojami kaip šaltiniai tik kalbant apie juos pačius, pvz., straipsniuose apie tokias publikacijas. Remtis jais kitais atvejais netinka.

Pvz.:

Savilaida

Bet kas gali susikurti internetinį puslapį, savo lėšomis išleisti knygą ir pasiskelbti kokios nors klausimo ekspertu.

Kita

  • mokslai.lt, moku.lt, speros.lt arba analogiški tinklalapiai – viešai skelbiami referatai, rašinėliai, kursiniai darbai, konspektai ir pan. neatitinka patikimam šaltiniui keliamų reikalavimų. Ir, nors jie gali būti paremti tokiais, netinkami pagrįsti Vikipedijoje dėstomai medžiagai.
  • Bet kokių svetainės naudotojų anonimiškai rašomi straipsnio aptarimai, komentarai, net jei pati svetainė bei straipsnis ir pakankamai reikšmingi.