Vakarų medienos grupė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių (kiek įmanoma – moksliniu stiliumi). Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Vakarų medienos grupė
VM grupe logo.gif
Koncerno informacija
Pavadinimas „Vakarų medienos grupė“
Būstinė Klaipėda
Duomenys
Teisinė forma UAB
Holdingo pavadinimas UAB „Vakarų medienos grupė“
Šūkis -
Įkurtas 2002
Įkūrimo vieta Klaipėda
Holdingo būstinė Klaipėda
Vadovas Sigitas Paulauskas
Darbuotojų sk. ~2 310 (2006)
Įstatinis kapitalas 100,002 mln. lt
Pelnas 5,7 mln. LTL (2005)
Apyvarta ~259,85 mln. lt (2005)
Adresas
Adresas VMG
Liepų st. 68, Klaipėda, LT-92100
Tel. (+370) 46 46 95 88
Fax. (+370) 46 46 94 98
E.p. info@vakarumg.lt
Svetainė www.mediena.lt/

Vakarų medienos grupė, VMG – lietuviško kapitalo baldų pramonės holdingas, didžiausia Lietuvoje medienos ir baldų gamybos grupė.

VMG valdybos pirmininkas – Sigitas Paulauskas, generalinis direktorius – Viktoras Adomaitis. VMG akcininkai – koncernas SBA (UAB „SBA Furniture Group“) ir S. Paulauskas.

2004 m. buvo parduota gaminių už beveik 213,74 mln. litų; 2006 m. – 22% daugiau. 2004 m. VMG grupės konsoliduotas rezultatas buvo 10,65 mln. litų nuostolis.

2005 m. į grupės įmonių plėtrą ir modernizavimą buvo investuota 46,7 mln. litų. 2006 m. VMG planavo į grupės plėtrą investuoti apie 163 mln. litų.

Didžiausia dalis investicijų numatyta įmonei UAB „Girių bizonas“, kur jau prasidėjo iš dalies ES struktūrinių fondų finansuojamo naujojo medienos drožlių plokščių fabriko statybos. Metų pabaigoje čia jau turėtų būti pagaminta pirmoji produkcija.

UAB „Vakarų medienos grupė“ įmonės yra didžiausios medienos drožlių plokščių (MDP) tiekėjos Lietuvos baldų gamintojams. MDP baldų gaminimui naudoja įmonės priklausančios „SBA baldams“, koncernui BBG, AB „Vilniaus baldai“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UAB „Vakarų medienos grupė“ (VMG) buvo įsteigta 2002 m. kaip vertikaliai integruotas medienos skydų ir baldų gamybos bendroves jungiantis holdingas. VMG valdo įmonių, gaminančių medienos drožlių plokštes (MDP), baldus ir fanerą, kontrolinius akcijų paketus.

Holdingas suvienijo 6 Lietuvos medienos perdirbimo įmones. Bendrovė valdo didžiausios Lietuvos medžio drožlių plokštės gamintojos AB „Klaipėdos mediena“, pirmaujančios medienos perdirbėjos UAB „Girių bizonas“, UAB „Sakuona“, UAB „Interflex“, UAB „Vakarų medienos prekyba ir servisas“ bei UAB „Kronolitas“ akcijų paketus.

VMG investuoja į medienos pramonės įmones ir jas valdo, siekdama padidinti jų veiklos efektyvumą ir patrauklumą akcininkams, pirkėjams, tiekėjams, valstybinėms institucijoms ir visuomenei.

Iki 2008 m. grupė planuoja pasiekti 0,5 mlrd. lt apyvartą. Vienas pagrindinių grupės baldų pirkėjų – švedų koncernas IKEA.

Planuojama verslo plėtra į Rytus. Ukrainos rinkai bus pristatoma produkcija; 2006 m. Černigovo srityje (150 kilometrų nuo Kijevo) 15 hektarų sklype į medienos drožlių plokščių ir baldų gamyklą planuojamos investicijos – apie 62–70 mln. Lt, dirbs apie 500 darbuotojų. Naujojoje gamykloje visas baldų gamyba vyks nuo medžio drožlių plokščių (MDP) iki pat galutinio produkto – baldų.

Bendrovės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vakarų medienos grupė“ yra didžiausia medienos drožlių plokštės produktų gamintoja ir eksportuotoja Baltijos valstybėse. Produkcija platinama 150 parduotuvių.

Pagrindinės VMG valdomos įmonės:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]