Urs Widmer

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ursas Vidmeris 2012 m.

Ursas Vidmeris (Urs Widmer; 1938 m. gegužės 21 d. – 2014 m. balandžio 2 d.) – šveicarų rašytojas ir vertėjas.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ursas Vidmeris gimė Bazelyje 1938 m. Monpeljė ir Paryžiaus universitetuose studijavo germanistiką, romanistiką ir istoriją. Baigęs studijas dirbo redaktoriumi leidykloje, vėliau Frankfurte prie Maino. Nuo 1967 m. iki 1984 m. gyveno šiame mieste kurdamas, rašydamas literatūros kritikos straipsnius ir dėstydamas vokiečių literatūrą Frankfurto universitete. 1984 m. grįžo į Šveicariją ir gyveno su šeima Ciuriche.

Kūryba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Urso Vidmerio kūrybos spektras labai platus. Debiutavęs 1968 m. apsakymu „Alois“, jis parašė daugybę romanų, esė, teatro ir radijo pjesių. Literatūros kritikai vertina jo kūrybos savitumą, pasižymintį nežabotos fantazijos siužeto vingiais, polinkiu į parodiją ir siurrealizmą, tik jam būdingą rašymo stilių ir gyvą vaizdingą kalbą. Labiausiai išgarsėjo pseudoautobiografine trilogija „Motinos mylimasis“ (2000 m.), „Tėvo knyga“ (2004 m.) ir „Nykštuko gyvenimas“ (2006 m.). Urso Vidmerio kūryba įvertinta įvairiais apdovanojimais, prizais ir premijomis.

Bibliografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vertimai į lietuvių kalbą:

  • Motinos mylimasis: [romanas] / iš vokiečių kalbos vertė Regina Ivanauskienė. – Vilnius : Vaga, 2004 (Kaunas: Spindulys). – 141, [2] p.
  • Tėvo knyga: [romanas] / Urs Widmer; iš vokiečių kalbos vertė Danutė Šaduikienė. – Vilnius : Vaga, 2006. – 161 p.