Ukmergės technologijų ir verslo mokykla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
[[Vaizdas:|Ukmergės technologijų ir verslo mokykla herbas|center|100px]]
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Miestas (gyvenvietė) Ukmergė
Mokyklos direktorius (-ė) Jonas Cesevičius
Mokinių skaičius 966
Įkūrimo data 1938
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius 122

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla – Ukmergėje veikianti technologijų ir verslo mokykla.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos istorija prasidėjo 1938 m., kai Ukmergės miesto pakraštyje, Šventosios upės pakrantėje, buvo pastatyta amatų mokykla. Pokario metais čia buvo įkurta žemės ūkio mechanizacijos mokykla, o 1960 m. – žemės ūkio mechanizacijos technikumas, ruošęs technikus mechanikus ir technikus elektrikus. Didelis mokyklos populiarumas pritraukė daug moksleivių. Keičiantis ekonominei situacijai ne kartą keistas profilis, pavadinimas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę mokykla mezga ryšius su kitomis šalimis. Mokykloje svečiavosi ir skaitė paskaitas kanadiečių, lenkų, vokiečių, švedų delegacijos. Mokyklos populiarumą didina galimybė išvykti į užsienį padirbėti ir patobulinti užsienio kalbos žinias. Nemažai studentų jau yra pabuvoję Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Suomijoje, Danijoje, Šveicarijoje.

2000 m. LR Švietimo ir mokslo ministras pasirašė įsakymą, pagal kurį pradėta Lietuvos profesinių ir aukštesniųjų mokyklų reorganizacija-sujungimas. Prie tuometinės aukštesniosios žemės ūkio mokyklos buvo prijungtos Ukmergės politechnikos ir Veprių žemės ūkio mokyklos. Politechnikos mokykla buvo visiškai integruota į aukštesniąją mokyklą, o Veprių mokykla tapo filialu savoje mokymo bazėje. Po reorganizacijos-sujungimo Ukmergės aukštesnioji verslo mokykla tapo pavaldi Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai ir pasivadina aukštesniąja verslo mokykla. Nuo 2005 m. liepos Lietuvoje vykdant švietimo reformą, mokykla tapo technologijų ir verslo mokykla.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Commons-logo.svg

Vikiteka